Kasia Lins zaprasza do swojego surrealistycznego świata. Wyjątkowy koncert dostępny w sieci

Do sieci trafił wyjątkowy spektakl muzyczny Kasi Lins "Czego dusza pragnie". Wyjątkowy na skalę rodzimej sceny teatralny koncert jest oprawą jej najnowszego albumu "Moja Wina". Poza stałym zespołem Kasi Lins oraz sekcji dętej, na scenie wystąpili: Czesław Mozil, Ania Gacek, Błażej Król i Aleksandra Domańska.
Zobacz wideo

"Czego dusza pragnie" to surrealistyczne widowisko na pograniczu spektaklu i filmu muzycznego, który wymagał od artystki wyjścia poza dotychczas znane ramy. Każda piosenka jest osobną sceną, niezależną historią, która składa się na kompletną fabułę. "Połączcie się ze mną w tym tajemnym świecie, a oprócz audiowizualnego doświadczenia, dowiecie się także, co usłyszał ode mnie Czesław Mozil, czym tak bardzo zdenerwowała się Anna Gacek, dlaczego Król kazał nam się przebrać i z czego zwierzyłam się Oli Domańskiej" - zapowiada Kasia Lins.

"Czego dusza pragnie". Teatralno-muzyczne doświadczenie w domowych pieleszach z Kasią Lins

Aktualna sytuacja, trudna dla całej branży muzycznej z uwagi na brak możliwości organizacji koncertów, postawiła artystów w sytuacji, w której muszą radzić sobie na nowe sposoby. - Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i nie poddać się w momencie, w którym cała nasza branża straciła pracę i nie odzyskała jej do dziś. Mimo tej niesprzyjającej inwestycjom sytuacji zapragnęliśmy dać słuchaczom dużo więcej niż połączenie przez kamerkę Zooma - powiedziała Lins.

Ten wirtualny koncert z elementami teatru i kina to efekt pracy ponad 30-osobowej ekipy. To wiele tygodni przygotowań, kilka dni na deskach teatru, miesiąc postprodukcji. Cały projekt powstał wyłącznie ze środków własnych oraz dzięki życzliwości wielu zaangażowanych osób. Pomysłodawcami oraz reżyserami koncertu jest Kasia Lins, Karol Łakomiec oraz Maciej Bierut. Za realizację dźwięku odpowiada Andrzej Dziadek. Autorem zdjęć jest twórca wszystkich teledysków Kasi oraz gitarzysta - Karol Łakomiec. 

- Ta forma to nieksiążkowy koncert, teatr czy film. To synteza wszystkich sztuk, które nas pobudzają i które wpłynęły na kształt tego wyjątkowego przedsięwzięcia, ale też samej płyty "Moja wina" - podkreślają twórcy.

Koncert będzie dostępny dla widzów do 27 lipca, a "cegiełki", które wesprą artystów, trafiły już do sprzedaży. Ich minimalna cena to 12 zł. Na stronę trafił także limitowany merch z akcesoriami do rytualnego odsłuchu albumu. Nie ma sprecyzowanej formy ani terminu, w którym koncert zostanie dystrybuowany w przyszłości.

Więcej o: