Marcin Mann w "Próbnym locie" Radia Nowy Świat. Zagrał utwór z płyty, którą podkradł tacie

Marcin Mann, syn Wojciecha Manna i Ewy Bańskiej, poprowadził "Próbny lot" w Radio Nowy Świat. To audycja dla młodych talentów, w której po kolei prezentuje się "młody narybek" stacji.

Młody prezenter postanowił żartobliwie zapowiedzieć swój występ z 28 lipca, przygotowując specjalną grafikę:

"Próbny lot" to audycja nadawana codziennie w godzinach 10-11, w której prezentują się finaliści konkursu "młodych talentów" zorganizowanego przez RNŚ. W konkursie mogły wziąć osoby do 30. roku życia, nie musieli posiadać doświadczenia, pod uwagę nie były również brane ewentualnie zdobyte dyplomy. Dyrektorka Radia Nowy Świat Magda Jethon podkreślała, że zależy jej na wykształceniu kolejnego pokolenia dziennikarzy i prezenterów radiowych, którzy będą mogli szkolić się pod okiem doświadczonych specjalistów w RNŚ.  

Marcin Mann kilka lat temu nie widział się w mediach, teraz próbuje w RNŚ

W 2012 roku 20-letni wtedy Marcin Mann poprowadził razem z Wojciechem Mannem koncert "Cudowne lata 60" podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. - Nasz duet wymyślił sobie reżyser i przekonał nas do tego, bo zwykle tego nie robimy - mówił wtedy w rozmowie z "Super Expressem" Wojciech Mann. Zastrzegał, że to jednorazowa przygoda (ze względu na Dzień Dziecka) i syn nie planuje kariery w mediach. Zdradzał również, że Marcin podkrada mu czasem płyty.

W trakcie "Próbnego lotu" przyznał się też do tego syn legendarnego prezentera - Marcin Mann przed puszczeniem jednej z piosenek powiedział, że "podkradł" ją z kolekcji ojca, choć akurat tego typu muzykę Wojciech Mann niespecjalnie lubi.

Wojciech Mann jednym z założycieli Radia Nowy Świat

Wojciech Mann pracował w Trójce od 1965 roku. W ciągu ponad pięciu dekad prowadził audycje: "Radiomann", "Bielszy odcień bluesa", "W Tonacji Trójki", "Manniak niedzielny", "Trzeci do pary", "Nauka słuchania", "Tanie granie", "Na lato". W ostatnim czasie przygotowywał i prowadził poranne piątkowe wydanie audycji "Zapraszamy do Trójki", "Manniak po ciemku" oraz "Piosenki bez granic". Odszedł 11 marca tego roku po tym, jak decyzją Kamińskiej nie przedłużono umowy z Anną Gacek - współprowadzącą z Mannem "W tonacji Trójki".

Zobacz wideo Kto był cenzurowany w PRL-u? Spotkało to tych artystów [Popkultura Extra]

Jest jednym z  pierwszych członków ekipy internetowego Radia Nowy Świat, które tworzą m.in. Magda Jethon, Marcin Kydryński i Jan Chojnacki. To on jako pierwszy przywitał w autorskiej audycji słuchaczy, gdy stacja zaczęła nadawanie 10 lipca.

Więcej o: