Taco Hemingway wypuszcza urodzinowy singiel i zapowiada album "Europa". "Pole do folgowania i ponarzekania"

Taco Hemingway we wtorek zapowiedział na Instagramie, że na przełom sierpnia i września szykuje dwa albumy. Do tego zachęcił do czujności w środę - 29 lipca raper obchodzi 30. urodziny. Z tej okazji wypuścił singiel "Michael Essien Birthday Party", który promuje płytę "Europa".
Zobacz wideo

"Sam nie wiem, jak to się stało, ale w zeszłym tygodniu jak grom z jasnego nieba naszła mnie ochota na zrobienie prostej urodzinowej piosenki" - pisze Taco Hemingway. "Michael Essien Birthday Party" to luźny letni numer, w którym Taco zabiera słuchaczy na urodzinową wycieczkę do Porto. Za produkcję odpowiadają Zeppy Zep i Keeko.

 

Nadchodzą dwa albumy Taco Hemingwaya. "Pozostawiamy słuchaczom decyzję"

"Michael Essien Birthday Party" to pierwszy singiel z płyty "Europa", którą Taco Hemingway wypuści wraz z zapowiadanym wcześniej "Jarmarkiem". "Praca nad 'Europą' była dla mnie sposobem na odetchnięcie od ciężkawych i dusznych tematów podejmowanych na 'Jarmarku'" - mówi artysta i dodaje: "Pierwszy singiel z 'Jarmarku', 'Polskie tango', był utworem pisanym pieczołowicie i doskonalonym przez kilka miesięcy. 'Michael Essien Birthday Party' powstał zaś w warunkach niezwykle spontanicznych na przestrzeni raptem kilku dób. Sądzę, że obie formy robienia muzyki są równie istotne i potrzebne, zarówno twórcom, jak i słuchaczom". Na Instagramie Taco zaprezentował okładki obu płyt.

 

Zgodnie z wcześniejszymi ogłoszeniami "Jarmark" i "Europa" ukażą się w tym samym czasie, na przełomie sierpnia i września. "Ze względu na różny charakter dwóch projektów zdecydowaliśmy się wydać je osobno i pozostawić słuchaczowi/słuchaczce decyzję, który zechce zakupić" - podkreśla Taco Hemingway. Jak sam twierdzi, "Jarmark" trzymał go "w tematycznych ryzach, zmuszał do skupienia na poruszonym temacie". "Europa" to z kolei "pole do folgowania, podśpiewywania, ponarzekania i popier**lenia".

Nowe albumy rapera najprawdopodobniej zostaną wydane nakładem wytwórni 2020, którą Taco założył wraz z PRO8L3M-em, DJ-em Chwiałem i Jedynakiem. Pod szyldem wytwórni ukazały się krążki "Hologram" Gverilli, "47playground" Okiego czy absolutny hit sprzedaży w Polsce - "Art Brut 2" PRO8L3Mu.

Zobacz więcej: Taco Hemingway, PRO8L3M, DJ Chwiał i Jedynak zakładają wspólne wydawnictwo. Zagadka rozwiązana >>

Więcej o: