"To jest prawo i uczciwość, dopadła cię sprawiedliwość". Nowa piosenka Kazika, tym razem do filmu

Legendarny polski wokalista Kazik Staszewski przedstawia utwór promujący film Jana Holoubka - "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy".

Kazik Staszewski wielokrotnie nagrywał ważne i komentowane utwory. Ostatnio głośno było o piosence "Twój ból jest lepszy niż mój", która zajęła pierwsze miejsce na liście przebojów Trójki - ówczesny redaktor naczelny postanowił unieważnić notowanie, co spowodowało kryzys w rozgłośni. Ze stacji odeszli m.in. Marek Niedźwiecki i Piotr Kaczkowski.

Kazik na płycie "Zaraza" nie oszczędza nikogo. Włącznie ze sobą >>

Kazik i "25 lat niewinności" - zobacz teledysk

Teraz nagrał piosenkę do filmu Jana Holoubka. Reżyser świetnie przyjętych przez widzów seriali "Rojst" oraz "Odwróceni. Ojcowie i córki" opowiada prawdziwą historię młodego mężczyzny niesłusznie skazanego za zbrodnię, której nie popełnił. Premierę filmu zaplanowano na 18 września, a utwór "25 lat niewinności" Kazika usłyszeć można już teraz.

 

Poruszający kawałek Kazika z muzyką Staszewskiego i Wojtka Jabłońskiego, utrzymany w melancholijnym, ale charakterystycznym dla tego artysty stylu, odnosi się do historii niesłusznie skazanego Tomasza Komendy. Pytania o uczciwość, wolność, sprawiedliwość nasuwają się niemal każdemu, kto poznał historię niesłusznie skazanego niewinnego człowieka. Piosence towarzyszy teledysk w reżyserii Jacka Kościuszki, wykorzystujący ujęcia z filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy".

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" to dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia Tomasza Komendy, którymi żyła cała Polska. To fabularna opowieść o życiu młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za popełnienie brutalnego przestępstwa. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość?

Za kamerą filmu stanął Jan Holoubek – zdobywca Grand Prix festiwalu "Młodzi i Film", autor głośnego i popularnego serialu "Rojst". Rolę Tomasza Komendy zagrał Piotr Trojan, mający na koncie udział w takich produkcjach, jak: "Chce się żyć" czy serial "Pułapka". Towarzyszą mu m.in.Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki. 

Zobacz wideo Kto był cenzurowany w PRL-u? Spotkało to tych artystów [Popkultura Extra]
Więcej o: