Baczyński w nowej odsłonie. Mela Koteluk i Kwadrofonik wydali płytę na rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Z okazji obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało wyjątkowe wydarzenie muzyczne - album "Astronomia poety. Baczyński" z oryginalnymi interpretacjami wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w wykonaniu Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik.
Zobacz wideo

Album "Astronomia poety. Baczyński" zawiera 10 piosenek na podstawie wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, w wykonaniu Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik. Wybór poezji, kompozycje i koncepcja muzyczna projektu są wspólnym dziełem Meli Koteluk oraz Bartka Wąsika, pianisty z kwartetu Kwadrofonik, który jest również autorem aranżacji. Z powodu warunków podyktowanych pandemią album nagrywany był na odległość. Artyści spotkali się na żywo tylko raz, a dalsze prace nad utworami odbywały się w przestrzeni wirtualnej.

Zobacz też: Silne kobiety w grach powinny być wzorowane na prawdziwych bohaterkach. Tak jak w grze "Warsaw" >>

"Astronomia poety. Baczyński". "Chcieliśmy pokazać Baczyńskiego jako pacyfistę i mistyka"

- Od samego początku przyświecała nam intencja, by pokazać Baczyńskiego jako pacyfistę i mistyka, człowieka zakochanego w życiu. Zdołaliśmy odtworzyć czyste i jasne oblicze Krzysztofa oraz zwrócić uwagę na niezwykłą wrażliwość i uniwersalność jego twórczości. Zdaje się, że jego błyskotliwe spostrzeżenia na temat świata i ludzi wynikały bardziej z wybitnego zmysłu obserwacji i intuicji niż z doświadczenia życiowego, które zostało tak wcześnie przerwane – mówią artyści. "Astronomię poety" promuje singiel "Astronomia":

 

Płyta "Astronomia poety. Baczyński" Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik to kolejny projekt muzyczny Muzeum Powstania Warszawskiego. Instytucja do tej pory zainicjowała nagranie takich albumów jak "Fogg – pieśniarz Warszawy" w wykonaniu zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis, "Jestem przestrzeń" Moniki Borzym, "Historie" Andrzeja Smolika, Natalii Grosiak i Miuosha czy "Placówka ’44" w wykonaniu zespołu Voo Voo i ich gości.

Mela Koteluk i zespół Kwadrofonik opowiedzą o projekcie w studiu Empiku w najbliższy wtorek, 4 sierpnia, o godz. 18:00. Interaktywna transmisja wywiadu odbędzie się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Rozmowa, którą poprowadzi Agnieszka Szydłowska, będzie tłumaczona na język migowy.

Więcej o: