#Hot16Challenge2 zakończone? Nie tak szybko. Solar wznawia akcję

W sobotę sieć obiegła informacja, że zapoczątkowana przez rapera Solara akcja #Hot16Challenge2 oficjalnie dobiegła końca. To dlatego, że towarzysząca inicjatywie zbiórka pieniędzy pod hasłem "Beef z koronawirusem" automatycznie zamknęła się 1 sierpnia. Solar postanowił jednak przedłużyć zbiórkę, na której konto ciągle trafiają kolejne wpłaty.
Zobacz wideo

Hot16Challenge2 to akcja, która początkowo była skierowana przede wszystkim do środowiska hip-hopowego. "W związku z panującą pandemią, integralną częścią akcji staje się zbiórka charytatywna - Beef z koronawirusem #hot16challenge - organizowana wraz z fundacją Siepomaga.pl. Do udziału w zbiórce chciałbym zachęcić nie tylko nominowanych, ale i wszystkich słuchaczy. Możesz wpłacić pieniądze na zbiórkę, którą stworzyłem, ale jeśli wolisz wesprzeć inaczej, żaden problem" - pisał Solar. Chętnych znalazło się wielu i nadal ich nie brakuje, dlatego takim zaskoczeniem było zakończenie zbiórki 1 sierpnia.

Zobacz też: Hot16Challenge2 od Gazeta.pl. Zrobiliśmy je trochę inaczej niż wszyscy >>

#Hot16Challenge2 trwa nadal. Zbiórka idzie po czwarty milion

W nocy z piątku na sobotę uczestnicy akcji, którzy wsparli zbiórkę, otrzymali komunikaty o jej zamknięciu. Niedługo potem Solar wyjaśnił jednak na Instagramie, że to sprawa automatu - na początku ustawił bowiem datę zakończenia akcji na 1 sierpnia. Teoretycznie "Beef z koronawirusem" dobił pierwotnego celu, czyli miliona złotych, w dwa i pół tygodnia. Teraz na koncie zbiórki jest ponad 3,6 mln zł, a z pewnością pojawi się jeszcze więcej, bo założyciel oczywiście wydłużył jej czas trwania.

"Beef z koronawirusem" promowało #Hot16Challenge2. Nominowane osoby musiały zarapować 16-wersowy utwór i wpłacić pieniądze na konto w serwisie Siepomaga.pl. W ramach wyzwania powstało ponad 1400 nagrań. Trudno wymienić wszystkie znane osoby, które zdecydowały się podjąć rapową rękawicę - wielką popularnością cieszyli się m.in. Dawid Podsiadło, Klocuch,Taconafide, Katarzyna Nosowska, Artur Barciś i Cezary Żak, Beata Kozidrak, Kasia Nosowska, a nawet Prezydent RP Andrzej Duda. Byliśmy o włos od "szesnastki" w wykonaniu premiera Mateusza Morawieckiego - skoro to nie koniec zbiórki, może jeszcze czeka nas zaskoczenie?

Więcej o: