"Redaktor nie zaspał". Maciej Orłoś został gospodarzem poranków w Radiu Nowy Świat. Pierwsza audycja za nim

Maciej Orłoś już od 6 rano budził słuchaczy Radia Nowy Świat - w ten sposób zadebiutował jako gospodarz audycji "Nowy Świt". Ponownie usłyszymy go o tej porze w środę. "Wszystko poszło zgodnie z planem i - wbrew wcześniejszym obawom - redaktor nie zaspał" - czytamy na profilu radia.
Zobacz wideo

Radio Nowy Świat nadaje od 10 lipca, a Maciej Orłoś dołączył do ekipy i właśnie zadebiutował na antenie prowadzeniem porannego pasma "Nowy Świt". Od godziny 6 do 10 można sprawdzić, co za muzyczne niespodzianki dla nas przygotował. Następna taka szansa nastąpi już w środę.

>>> Marcin Mann w "Próbnym locie" Radia Nowy Świat. Zagrał utwór z płyty, którą podkradł tacie <<<

Maciej Orłoś prowadzi poranki w Radiu Nowy Świat

Maciej Orłoś będzie prowadzącym "Nowego Świtu" w poniedziałki i środy. We wtorki i czwartki budzą słuchaczy Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski dobrze znani ze "Szkła kontaktowego". Piątkowe poranki należą z kolei do Wojciecha Manna, który prowadzi "Poranną Mannę". Jak poszło nowemu prowadzącemu? We wpisie na fanpejdżu Radia Nowy Świat czytamy:

Szanowni Nowoświatowcy, pora oficjalnie rozpocząć poniedziałek.
W nowym tygodniu, w Nowym Świecie, w Nowym świcie już za chwilę powita Państwa nowy prowadzący - Maciej Orłoś.
Wedle naszej wiedzy wszystko poszło zgodnie z planem i - wbrew wcześniejszym obawom - redaktor nie zaspał, dzielnie zjawił się w siedzibie skoro świt, po czym zapoznał z najnowszymi informacjami, aby kilka minut po godzinie szóstej zacząć przekazywać je Państwu na antenie w towarzystwie całkiem niezłej muzyki.
Czy można lepiej wkroczyć w tydzień?
Odpowiadamy: nie można.

Maciej Orłoś podczas swojego pierwszego programu m.in. rozmawiał ze słuchaczami o uprawianiu sportu i puścił m.in. piosenkę z nowej płyty Kazika Staszewskiego "Noże i pistolety". Dziennikarz zastąpił w porannym paśmie Beatę Grabarczyk, której będziemy mogli posłuchać w sobotę, kiedy prowadzi swoje "Deliberatorium".

>>> L.U.C. skomponował dżingiel dla Radia Nowy Świat. W ekipie kolejne nowe nazwiska <<<

Po porannej audycji antenę przejmą od Macieja Orłosia finaliści konkursu Młode Talenty - od 10 do 11 będzie trwać "Próbny lot", a później radiowi nowicjusze będą sterować pasmem "W środku dnia". Redaktor naczelna Magdalena Jethon jeszcze przed startem rozgłośni oznajmiła, że chce też od razu zacząć szkolić nowe pokolenie fachowców. Kogo jeszcze w poniedziałek można na antenie radia posłuchać? Od 14 do 16 Krzysztof Grabowski ma swoją "Muzykę bardzo poważną", a po nim do akcji wkracza Michał Porycki w "Nowym świecie po południu". Jan Chojnacki od 19 będzie raczyć słuchaczy muzyki w "Strumieniu zdumień", a wieczór skończy się audycją "Punkt widzenia" Jerzego Sosnowskiego.

Radio Nowy Świat - gdzie i jak słuchać?

Nowej rozgłośni będzie można posłuchać na oficjalnej stronie Radia Nowy Świat i za pośrednictwem aplikacji Replaio i Patronite Audio. Dodatkowo stację bezpłatnie udostępnią platformy Open FM i WP Pilot. Radia Nowy Świat można słuchać także poprzez aplikacje mobilne w Android i iOS, a w WP Pilot także w Windows i Xbox oraz z wykorzystaniem Chromecast i Airplay.

Więcej o: