Anna Gacek rozgościła się w Audiotece. Startuje jej nowy podcast "Rzeczy ulubione"

Z nową audycją w Audiotece startuje Anna Gacek. Była dziennikarka Trójki porozmawia z gośćmi ze świata muzyki i kultury o ich "ulubionych rzeczach". Jej pierwszym gościem będzie Artur Rojek. w kolejce już jest Katarzyna Bonda.

Anna Gacek prowadziła w Audiotece dwie muzyczne audycje - "Don’t Give Up", w której opowiadała o piosenkach przynoszących nadzieję, stworzonych w momentach euforii. "Don’t Give Up" był najchętniej słuchanym w pierwszej połowie 2020 roku podcastem Audioteki. Wcześniej w aplikacji pojawił się podcast "Sweet 90’s" o muzyce z lat 90-tych. Co nowego zaprezentuje dziennikarka?

Zobacz też: Radiowa Trójka. Anna Gacek komentuje: Robiliśmy autorskie radio. Ten sms wszystko skończył >>

Anna Gacek i goście o ulubionych rzeczach. Tu może zdarzyć się wszystko

Audycja "Rzeczy Ulubione" startuje już 6 sierpnia w Audiotece. Kolejne odcinki będą się ukazywać co tydzień w czwartek. Anna Gacek rozmawiać będzie z gwiazdami muzyki, sztuki i kultury o ich… ulubionych rzeczach. - Od pierwszej gitary po garnitur, w którym brali ślub, będziemy rozmawiać o rzeczach materialnych, ale będą one tylko punktem wyjścia do rozmów o sztuce i życiu. "Ulubione" znaczy tu najbliższe, wyjątkowe, najcenniejsze, a "rzeczy" zarówno materię fizyczną, jak i sprawy po prostu najważniejsze - mówi dziennikarka.

Jak wyjaśnia, tytuł pochodzi od płyty Johna Coltrane’a "My Favorite Things", czyli jednego z najważniejszych albumów w historii jazzu. Wybór nie jest przypadkowy. Jazz to sztuka improwizacji, a w tych rozmowach może zdarzyć się wszystko. Każdej audycji towarzyszyć będzie także playlista na Spotify autorki, a w niej wybory muzyczne gościa danego odcinka.

Pierwszym gościem "Rzeczy Ulubionych" będzie Artur Rojek, bo to od rozmowy z nim powstał pomysł na podcast. - Kiedy w lutym nagrywałam w jednym z radiowych studiów moją rozmowę z Arturem Rojkiem, już po nagraniu pomyślałam, "cholera, chciałabym rozmawiać, tak naprawdę rozmawiać" - mówi dziennikarka. - Zapragnęłam dużych, długich rozmów o rzeczach osobistych, szczególnych i ważnych - wyjaśnia. Drugą osobą zaproszoną przez Gacek będzie pisarka Katarzyna Bonda.

Anna Gacek na swoim instagramowym profilu nie kryje podekscytowania nowym projektem. - Kilka rozmów już za mną, są wspaniałe, głębokie, mądre, inspirujące. To nie tylko nowy cykl, to także trochę inna w nim ja. Wolność uskrzydla, także dziennikarsko - pisze. Dziennikarka pracowała 19 lat w radiowej "Trójce". W marcu niespodziewanie zakończyła współpracę ze stacją, co spowodowało falę kolejnych odejść prezenterów. Ze współpracy z Polskim Radiem zrezygnował Wojciech Mann, a później m.in. Gaba Kulka, Jan Młynarski i Jan Chojnacki. 

Podcast "Rzeczy ulubione" dostępny będzie w aplikacji Audioteka.pl. Przez 48 godzin od publikacji będzie dostępny za darmo dla wszystkich, a następnie dla członków Klubu Audioteki.

Więcej o: