Nie żyje Trini Lopez. Był gwiazdą "Parszywej dwunastki" i wykonawcą kultowego hitu "La Bamba"

W wieku 83 lat odszedł Trini Lopez. Piosenkarz najlepiej znany z przeboju "La Bamba" czy "If I Had a Hammer", a także roli w głośnym filmie "Parszywa dwunastka" w reżyserii Roberta Aldricha, zmarł przez komplikacje po koronawirusie.

Trini Lopez tak naprawdę nazywał się Trinidad Lopez III i zmarł w szpitalu w Palm Springs - mieszkał w tamtej okolicy już od lat 60. Przyczyną jego zgonu były powikłania zdrowotne po zakażeniu kornawirusem, donosi Variety.com. Jak donosi muzyk Joe Chavira i partner biznesowy zmarłego piosenkarza, niedawno wspólnie nagrali piosenkę, która miała pomóc w zbiórce pieniędzy na walkę z pandemią.

Nie żyje Trini Lopez. Był wykonawcą kultowej "La Bamby"

Trini Lopez w czasie swojego życia nagrał około 60 albumów, zarówno po hiszpańsku jak i angielsku. Pochodził z rodziny o meksykańskich korzeniach, urodził się w Dallas w Teksasie. Śpiewać zaczynał już w wieku 15 lat, w roku 1958 jego zespół Big Beats podpisał nawet umowę z wytwórnią Columbia Records. Lopez niedługo potem zaczął karierę solową, ale sukces osiągnął dopiero, kiedy zaczął pracować jako wokalista w klubie PJ's w Los Angeles. Tam piosenkarz poznał Franka Sinatrę, który podpisał z nim umowę i wydał jego debiutancki album "Trini Lopez at PJ's". Płyta okazała się dużym hitem, była 3. najczęściej sprzedającym się albumem w całym USA. Kolejne signle ugruntowały jego sławę. Były to przeboje takie jak: "If I Had a Hammer", "Sally Was a Good Old Girl", "Michael", "Lemon Tree"., czy właśnie  "La Bamba". To tak naprawdę popularny meksykański folkowy utwór, który rozpromował Ritchie Valens, ale wersja Triniego miała mnóstwo fanów. 

Póbował też swoich sił jako aktor, jedną z jego głośniejszych ról była ta w "Parszywej dwunastce" z 1967 roku. W filmie Roberta Aldricha zagrał u boku takich aktorów jak: Ernest Borgnine, Charles Bronson, John Cassavetes, Telly Savalas i Donald Sutherland. W czasie swojej największej popularności zaprojektował też dwa modele gitar dla firmy Gibson. W 2008 roku dostał swoją gwiazdę w Alei Gwiazd w Los Angeles.