Trójka z najsłabszym wynikiem słuchalności w historii. Kryzys trwa

Portal WirtualneMedia.pl opracował wyniki raportu Radio Track Kantar Polska, według którego Trójka w okresie od maja do lipca zaliczyła spadek z piątej na siódmą pozycję wśród najpopularniejszych stacji radiowych. To najgorszy wynik Programu Trzeciego PR w historii.

.Według danych zebranych przez Radio Track Kantar Polska najpopularniejszym radiem ostatnich trzech miesięcy jest RMF FM - jego udział pod względem słuchalności w grupie wiekowej 15-75 wyniósł 28,9 proc. Dalej uplasowało się Radio Zet z udziałem 12,6 proc., trzecie miejsce przypadło natomiast Radiu Eska z udziałem 7,3 proc. Jak wyglądają statystyki dla Polskiego Radia?

01.06.2012 OPOLE , AMFITEATRMarcin Mann swoją audycją "uniemożliwia skupienie się na pracy". Słuchacze chwalą

Jedynka radzi sobie lepiej niż Trójka. Poważny spadek słuchalności

Najgorszy wynik słuchalności w historii pomiaru zanotowała Trójka, która w zestawieniu na okres maj-lipiec 2020 spadła z miejsca piątego na miejsce siódme (4,1 proc. i spadek o 1 pkt. proc.) To już drugi kwartał z rzędu, kiedy Program Trzeci notuje rekordowe spadki (podobnie było w okresie kwiecień-czerwiec 2020). O wiele lepiej radzi sobie Jedynka - mówimy tu o czwartym miejscu pod względem udziału w słuchalności (5,2 proc.).

Tomasz Kowalczewski i Agnieszka Kamińska w SenacieRPO do prezeski PR: Media publiczne powinny być gwarancją wolności wypowiedzi

Program Trzeci od maja funkcjonuje w cieniu poważnego kryzysu wizerunkowego, który rozpoczął się od 1998. notowania Listy Przebojów Trójki. Kilkunastu dziennikarzy, na czele z Markiem Niedźwieckim, odeszło z radiowej Trójki po unieważnieniu notowania LP3, które wygrała piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika.

"W związku z sytuacją, która zaistniała wokół piątkowego notowania LP3 oraz posądzeniem mnie o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji, którą prowadzę od ponad 35 lat, kończę współpracę z Programem III Polskiego Radia" - informował w oświadczeniu Niedźwiecki. Od tamtej pory Kuba Strzyczkowski zastąpił Tomasza Kowalczewskiego na stanowisku szefa Programu Trzeciego, jednak sytuacja nadal jest napięta na linii z prezeską Polskiego Radia, Agnieszką Kamińską, którą Strzyczkowski według informatorów "uwiera".

Zobacz też: Prezeska zakazuje wypowiedzi pracownikom Polskiego Radia. "Uwiera ją Strzyczkowski" >>

Więcej o: