Jassmine. W podziemiach warszawskiego hotelu Roberta De Niro otworzy się nowe miejsce dla jazzu

Nowy stołeczny klub jazzowy Jassmine inicjuje działalność w podziemiach nowo otwartego hotelu Nobu i zapowiada pierwsze koncerty oraz inauguracyjne wydawnictwo płytowe - "Kwiatostan" LP zespołu Błoto.

Jassmine to nowe miejsce na mapie Warszawy, zlokalizowane dwa piętra poniżej skrzyżowania Koszykowej z Wilczą i jednego z najbardziej ekskluzywnych, stołecznych hoteli - Nobu. Jassmine uosobi historię gatunku balansującego na granicy elegancji i swobody, koncentracji i żywiołu oraz refleksji i ekstatycznej zabawy. Będzie pomostem między salonowym wizerunkiem jazzu, dancingowymi korzeniami tego gatunku a zaangażowaniem, jakie wybuchło w latach 60. XX wieku i oddolną kreatywnością, obserwowaną współcześnie. Otwarcie przyniesie wiele atrakcji.

Zobacz też: Unsound zaprasza na festiwal Ephemera w Warszawie. Wystąpi m.in. Hildur Gudnadóttir, laureatka Oscara >>

Jassmine startuje z trzema jazzowymi koncertami

Swoją działalność Jassmine zainauguruje od 10 września minifestiwalem zorganizowanym wspólnie z Astigmatic Records. Odbędą się trzy koncerty zespołów i artystów: Błoto, EABS i Tenderlonious (10, 11, 12 września). Bilety na koncerty trafiły już do sprzedaży na platformie Going. wraz z limitowanym nakładem "Kwiatostan" LP.

Zespół Błoto zdążył się już zadomowić w progach Jassmine, nagrywając tu swój drugi album, wspomniany "Kwiatostan" - to współpraca wydawnicza Astigmatic Records i Jassmine. Co prawda preorderowy nakład albumu "Kwiatostan" wyprzedał się w 13 minut od uruchomienia sprzedaży, ale Jassmine i Astigmatic Records przygotowali dla kolekcjonerów płyt wyjątkową okazję: ci, którzy nabędą bilety na inauguracyjny, premierowy koncert kwartetu w nowo otwartym klubie mogą zdecydować się na pakiety z limitowanym winylem. 

Błoto to kwartet wywodzący się z kolektywu EABS. Objawił się światu zaledwie kilka miesięcy temu spontanicznym longplayem "Erozje", który przysporzył współtworzącym projekt muzykom pochwał, a także rzeszy słuchaczy. I choć od premiery tego materiału minęło ledwie kilka miesięcy, ich kolejny materiał zapowiada następny ciekawy rozdział. Podczas pierwszego koncertu Astigmatic Weekend Błoto premierowo zaprezentuje przed publicznością wariację na temat Kwiatostanu - jedenastu kompozycji, których tytuły pochodzą od nazw kwiatów. Wszystkie zarejestrowano w zamkniętym dla publiki Jassmine. 

 
Więcej o: