Beata Kozidrak znowu bawi się hip-hopem i coveruje Ziperę. "Królowa może całą płytę Albo Inaczej zapełnić!"

Albo Inaczej to projekt wytwórni Alkopoligamia, w ramach którego polscy wokaliści mierzą się z hip-hopowymi przebojami w zupełnie nowych aranżacjach. Dość wspomnieć, że w poprzednich latach np. Zbigniew Wodecki śpiewał Peję, a Justyna Święs wykonała numer Fisza i Emade. Teraz w ramach inicjatywy Lech Music: Festiwale Inaczej po hip-hop sięgnęła Beata Kozidrak.
Zobacz wideo

"Co łączy Beatę Kozidrak z polskim rapem? Platynowe płyty, styl i splendor? Być może, ale od dziś to także kultowy tekst 'Bez ciśnień'" - czytamy w opisie pod najnowszym teledyskiem na kanale Alkopoligamii. Beata Kozidrak i Zipera to ostatni artyści, którzy biorą udział w projekcie Lech Music i Albo Inaczej - Lech Music: Festiwale Inaczej. Wokalistka Bajmu ze wsparciem Mariusza Obijalskiego zabrała "Bez ciśnień" w podróż do lat 80. Wyszło genialnie, co potwierdzają słuchacze.

 

Zobacz też: Beata Kozidrak wkroczyła do Hot16Challenge2. "Blond królowej COVID nie ruszy" >>

Beata Kozidrak nareszcie w projekcie Albo Inaczej. Słuchacze nie kryją zachwytu

"Jak zobaczyłem, ze polska Beyonce wleciała z takim numerem to ciśnienie podskoczyło mi x200", "Queen Beti wykonująca Ziperę? Ależ zaskoczenie! Ale fajnie wyszło!", "Królowa może cała następną płytę Albo Inaczej zapełnić! Najlepszy utwór z tej płyty" - to tylko część komentarzy pod teledyskiem produkcji Papaya Films. Klip nawiązuje do Polish Hip-Hop Festival, który od siedmiu lat odbywa się w Płocku. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa podzielił jednak los wszystkich innych imprez tego rodzaju.

"Bez ciśnień" w interpretacji Kozidrak zamyka inicjatywę Festiwale Inaczej. Aby zrekompensować fanom muzyki brak koncertowych wrażeń, Lech Music we współpracy z Alkopoligamią przygotował limitowany, kolekcjonerski winyl. Znalazło się na nim pięć premierowych kawałków w festiwalowych aranżach, wykonanych przez dziesięciu wykonawców. Kozidrak dołączyła do Natalii Przybysz, Łąki Łan, Kwiatu Jabłoni i Kamp!. Winyl wejdzie do sprzedaży 27 sierpnia - każdy, kto zdecyduje się kupić płytę, wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Zobacz też: Unsound zaprasza na festiwal Ephemera w Warszawie. Wystąpi m.in. Hildur Gudnadóttir, laureatka Oscara >>

Więcej o: