Bartek Królik rusza w trasę koncertową. 20 lat od debiutu zagra własną muzykę

Bartek Królik zadebiutował już 20 lat temu w formacji Sistars, a następnie odniósł sukcesy tworząc dla innych artystów, takich jak Edyta Górniak, Natalia Kukulsk czy Krzysztof Zalewski. Dopiero w tym roku wydał własny album i w październiku jedzie w Polskę zagrać publiczności swoją muzykę.

Bartek Królik jest kompozytorem, wiolonczelistą, basistą i producentem muzycznym. Przez 20 lat zdążył skomponować i wyprodukować tyle płyt, ile sam Prince: To on stoi za przebojami między innymi takich gwiazd jak: Sistars, Agnieszka Chylińska, Łąki Łan, Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Krzysztof Zalewski, Tede, O.S.T.R. Sam od roku 2007 występuje w zespole Łąki Łan, a od 2008 roku w zespole Agnieszki Chylińskiej. To także trzykrotny laureat muzycznej nagrody Fryderyk oraz dwukrotny MTV European Music Awar. W końcu zdecydował się mówić "własnym głosem". W lutym ukazała się na rynku jego solowa płyta "Pan od muzyki".

>>> Wywiad z Bartkiem Królikiem. ''Nie bylibyśmy w stanie żyć ze świadomością, że nie przyjęliśmy dziecka, które ma zaledwie jeden chromosom więcej w parze''<<<<

Bartek Królik zapowiada trasę koncertową promującą album "Pan od muzyki"

Bartek Królik ze swoją muzyką zawita do ośmiu polskich miast. Zacznie 9 października w Katowicach, a skończy 23 w Gdańsku. Po drodze zawita do Poznania, Warszawy, Rzeszowa, Krakowa, Wrocławia i Łodzi.

Mat.prom/Mat.prom/ / Bartek Królik rusza w trasę koncertową

Wystąpi razem ze swoim zespołem i zagra piosenki z albumu "Pan Od Muzyki". W bonusie dorzuci kilka utworów kojarzonych z Sistars, Łąki Łan, Spoken Love oraz innymi wykonawcami, z którymi współpracował. "Szoł" ma potrwać 1,5 godziny, organizatorzy zapewniają, że czeka nas też ciekawa choreografia i wyjątkowa scenografia. Sam Bartek w wywiadzie z Angeliką Swobodą zapowiedział:

Jesienią chcę ruszyć w trasę z autorskim materiałem. Będzie luźno, wesoło i... końca nie widać!

"Pan od muzyki" to płyta, która łączy w sobie takie gatunki jak r&b, soul, funk, jazz, pop z odrobiną rocka. Inspiracją dla Bartka byli wybitni klasycy jazzowi i soulowi, Królik chciał jednak, żeby jego muzyka była prostolinijna. Jak sam mówi "płynie z niego szczerość, ma dawać ludziom do myślenia, ale przede wszystkim niczego nie narzucać. Chcę jedynie kogoś nakierować, dać fundament".

Więcej o: