Piotr Szczepanik nie żyje. Piosenkarz i aktor miał 78 lat

Nie żyje Piotr Szczepanik - piosenkarz, aktor i gitarzysta, wykonawca takich przebojów jak "Żółte Kalendarze", "Kochać" czy "Goniąc Kormorany". Artysta miał 78 lat.

Informację o śmierci Piotra Szczepanika przekazała mediom jego córka Jagoda. Z jej słów wynika, że artysta zmarł w wyniku choroby, z którą zmagał się od wielu lat.

Kim był Piotr Szczepanik? Zasłynął m.in. jako bard "Solidarności"

Piotr Szczepanik urodził się 14 lutego 1942 roku. Debiutował w 1963 roku na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Pierwszych nagrań dokonywał dla Polskiego Radia z zespołami Tajfuny i Ricercar '64. Później trafił na Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Popularność zdobył nastrojowymi i refleksyjnymi utworami. Do jego najbardziej znanych piosenek należą m.in. "Żółte kalendarze" i "Goniąc kormorany". To on jest autorem jednej z najpiękniejszych polskich ballad o miłości: "Kochać".

 

Na przełomie lat 60. i 70. współtworzył program estradowo-kabaretowy "Popierajmy się" z Bohdanem Łazuką i Jerzym Fedorowiczem. Na początku lat 80. stał się jednym z bardów "Solidarności" obok Jacka Kaczmarskiego czy Przemysława Gintrowskiego. W latach 1980-1989 był organizatorem Festiwalu Piosenki Prawdziwej oraz koncertów w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej.

Więcej o: