Piotr Szczepanik nie żyje. Jakie piosenki wykonywał? Oto 5 najważniejszych utworów

Nie żyje Piotr Szczepanik - piosenkarz, muzyk, aktor. Zmarł w wyniku ciężkiej choroby w wieku 78 lat. Wspominając jego wkład w rozwój polskiej kultury, przypominamy pięć najważniejszych utworów z jego repertuaru.

Piotr Szczepanik zmarł w czwartek 20 sierpnia 2020 roku. Muzyk i aktor miał 78 lat. Jego córka Jagoda potwierdziła, że przez wiele lat zmagał się z poważną chorobą.

5 największych hitów Piotra Szczepanika

Piosenki Piotra Szczepanika to jedne z najpopularniejszych polskich ballad. Muzyk zasłynął jako twórca takich hitów jak "Kochać" czy "Goniąc kormorany". Dzięki tym utworom stał się jednym z najbardziej rozpoznawanych artystów poezji śpiewanej w Polsce.

Poniżej przypominamy kilka najważniejszych utworów Piotra Szczepanika.

Piotr Szczepanik - "Kochać"

 

Piotr Szczepanik - "Goniąc kormorany"

 

Piotr Szczepanik - "Nigdy więcej"

 

Piotr Szczepanik - "Żółte kalendarze"

 

Piotr Szczepanik - "Puste koperty"

 

Kim był Piotr Szczepanik?

Piotr Szczepanik urodził się 14 lutego 1942 roku. Debiutował w 1963 roku na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, jego pierwsze nagrania powstały z zespołami Tajfuny i Ricercar '64. Później trafił na Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

Na przełomie lat 60. i 70. współtworzył program estradowo-kabaretowy "Popierajmy się" z Bohdanem Łazuką i Jerzym Fedorowiczem. Na początku lat 80. wraz z Jackiem Kaczmarskim i Przemysławem Gintrowskim stał się bardem "Solidarności". W latach 1980-1989 był organizatorem Festiwalu Piosenki Prawdziwej oraz koncertów w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej.

Więcej o: