Rapowe wakacje dobiegły końca. Spotify prezentuje hity lata 2020

Kończące się lato było niewątpliwie inne niż wszystkie poprzednie. Jednak to, co się nie zmienia, to fakt, że Polacy nadal najchętniej słuchają rodzimych raperów. Sprawdźcie, które utwory królowały w słuchawkach i głośnikach w trakcie tegorocznych wakacji.
Zobacz wideo

Najgorętszym hitem lata został utwór "Polskie Tango" Taco Hemingwaya z zawrotną liczbą odtworzeń, która sięga 10 milionów. Zgodnie z przewidywaniami na podium nie zabrakło również piosenki "BUBBLETEA" autorstwa Quebonafide i Darii Zawiałow pochodzącej z albumu "Romantic Psycho". Podium zaś zamyka "A nie pamiętasz jak?" w wykonaniu raperów reprezentujących wytwórnię SB Maffija, w składzie: Mata, White 2115, Jan-Rapowanie, Janusz Walczuk, Kacperczyk, Beteo. Komu jeszcze udało się wbić na listę?

Zobacz też: Sanah królową wyświetleń, czyli 10 najchętniej oglądanych teledysków 2020 roku w Polsce >>

Pełna lista hitów lata w Polsce według Spotify

Czołówka listy Spotify Wrapped - podsumowania roku 2019 - wyraźnie pokazała, że polscy słuchacze kochają rap. Nie dziwi więc fakt, że aż 7 spośród 10 najpopularniejszych utworów, których słuchaliśmy w trakcie upalnych dni, należy do czołówki polskiego hip-hopu, w tym Taco Hemingwaya, Quebonafide, White’a 2115, Maty, Jana-Rapowanie, Białasa, Bedoesa, Reto czy Sobela.

Wśród polskich artystów, którzy niewątpliwie skradli serca słuchaczy, znalazła się również sanah. Jej utwór "Melodia" znalazł się na 5 miejscu najczęściej odtwarzanych utworów, jako jedyny polski utwór pop. Na liście top 10 nie zabrakło również miejsca dla popowych utworów z zagranicy. Jak wynika z zestawienia, Harry Styles i The Weeknd posiadają w Polsce szerokie grono oddanych fanów. Co więcej, utwory obu panów znalazły się także na liście najpopularniejszych utworów tego lata wśród słuchaczy na całym świecie, na kolejno drugim i piątym miejscu.

Oto pełna lista polskich hitów lata 2020:

  1. Taco Hemingway, Lanek "POLSKIE TANGO"
  2. Quebonafide, Daria Zawiałow "BUBBLETEA"
  3. SB Maffija, Mata, White 2115, Jan-Rapowanie, Janusz Walczuk, Kacperczyk, Beteo "A nie pamiętasz jak?"
  4. Sobel "Impreza"
  5. sanah "Melodia"
  6. SB Maffija, Jan-Rapowanie, Janusz Walczuk, Białas, White 2115, Bedoes, Adi Nowak, Beteo, Mata, Solar "Hotel Maffija"
  7. Harry Styles "Watermelon Sugar"
  8. The Weeknd "Blinding Lights"
  9. White 2115 "Morgan"
  10. Reto, Kubi Producent "Billy Kid"

Źródło: materiały prasowe

Więcej o: