Kazik daje koncert dla pustej sali w teledysku do "Nigdzie już nie pójdę dziś"

Album "Zaraza" Kazika, pierwsze solowe wydawnictwo Kazika od 2008 roku, zyskuje kolejną odsłonę w teledysku do kolejnego singla. Za pomysłem na klip do "Nigdzie już nie pójdę dziś" stoi Wojtek Jabłoński, współautor utworów z "Zarazy".
Zobacz wideo

"Nigdzie już nie pójdę dziś" to gorzki, refleksyjny kawałek, zilustrowany teledyskiem w reżyserii Wojtka Jabłońskiego, współtwórcy albumu Delikatne, bluesowe brzmienie "Nigdzie już nie pójdę dziś" koresponduje z refleksyjnym tekstem, poświęconym tematyce ekologicznej – choć nie tylko – to ciekawa muzycznie i słownie propozycja. Samotność, wyobcowanie, izolacja – tematy niezwykle popularne w ostatnim czasie – w ujęciu Kazika zyskują gorzką, nieco autoironiczną wymowę. Kawałkowi towarzyszy teledysk według koncepcji Wojtka Jabłońskiego, instrumentalisty i współtwórcy albumu "Zaraza".

 

Zobacz też: "Zaraza" Kazika zjada Polskę. "Nie ma nadziei, że tutaj się jeszcze coś zmieni" [RECENZJA] >>

"Zaraza" platynowa zaledwie po tygodniu od premiery

Album "Zaraza" ukazał się 5 czerwca i jest pierwszym solowym albumem Kazika od 2008 roku. Współtwórcą płyty jest Wojtek Jabłoński, multiinstrumentalista i kompozytor - odpowiada za warstwę muzyczną oraz aranżacje, gra m. in. na perkusji, gitarach, basie. Prócz tego gościnnie występuje Konrad Wantrych, klawiszowiec i kompozytor, odpowiedzialny za brzmienie instrumentów klawiszowych. Producentem płyty jest natomiast Adam Toczko.

Na płytę składa się piętnaście premierowych kompozycji, w tym wręcz legendarny już utwór "Twój ból jest lepszy niż mój", który w ciągu kilkunastu dni od premiery w serwisie YouTube zebrał prawie 12 milionów odsłon, a także zyskał gigantyczny odzew mediów i słuchaczy. Utwory z "Zarazy" dotyczą kwestii związanych z pandemią, społeczeństwem, ale nie tylko - nie brakuje także mocniejszych politycznych akcentów. Muzyczna różnorodność "Zarazy" to także jej zaleta - od gitarowych brzmień i wyrazistej perkusji w stylu KNŻ po stylistyczne zabawy, jak utrzymany w klimacie kapeli podwórkowej "Twój ból jest lepszy niż mój".

"Zaraza" już na ponad tydzień przed premierą uzyskała status Złotej Płyty, a tuż po wydaniu - stała się Platynową Płyta.

Więcej o: