Przyznano nagrody MTV Video Music Awards 2020. Lady Gaga i grupa BTS ze statuetkami

Telewizja muzyczna MTV w nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu w Nowym Jorku wręczyła swoje nagrody. Triumfatorami tegorocznych MTV Video Music Awards zostali Lady Gaga i południowokoreańska grupa BTS.

W plebiscycie MTV Video Music Awards pod uwagę branych jest kilkanaście kategorii, z czego najważniejszą jest teledysk roku. Pierwsze rozdanie nagród miało miejsce w 1984 roku i od tamtego czasu nieprzerwanie odbywa się na przełomie sierpnia i września.

Historyczny triumf Lady Gagi i wymowna dedykacja

Amerykańska aktorka, piosenkarka i ikona moda otrzymała nagrodę dla artysty roku i za piosenkę roku. W kategorii "najlepsza współpraca" Lady Gaga została wyróżniona dzięki piosence "Rain On Me".

34-latka została uhonorowana nagrodą Tricon po raz pierwszy w historii. Przemawiając po odebraniu wyróżnienia, artystka zadedykowała je osobom, które wskutek pandemii musiały pozostać w domu. - Chcę, żebyście wiedzieli, że wy też możecie to zrobić. Jesteśmy teraz rozdzieleni, a kultura może wydawać się pod pewnymi względami mniej żywotna, ale wiem, że nadchodzi renesans, a gniew popkultury zainspiruje cię, a wściekłość sztuki wzmocni cię, ponieważ reaguje na trudności swoją hojnością i miłością - powiedziała na scenie.

W dalszej części swojej wypowiedzi Lady Gaga wspomniała, że ten rok nie jest łatwy dla wielu ludzi, a jednocześnie dostrzega wielką odwagę, jaką wykazuje się mnóstwo osób na całym świecie.

 

Inne wyróżnienia i nagrody. Wybrano najlepszą grupę i teledysk

Jeśli chodzi o grupy, najlepszą okazał się południowokoreański zespół BTS. Dzięki utworowi "On" grupa triumfowała w kategoriach za najlepszy dysk popowy, K-Popowy i za najlepszą choreografię.

Podczas gali nagrodzono również innych artystów i utwory. Teledyskiem roku został uhonorowany The Weeknd za utwór "Blinding Lights", statuetkę za najlepszy teledysk alternatywny zdobył Machine Gun Kelly i jego "Bloody Valentine", najlepszą nową artystką został wybrana Doja Cat, zaś za najlepszą reżyserię (do utworu "The Man") uhonorowano Taylor Swift.

Więcej o: