Krzysztof Cugowski wystąpi w Opolu na koncercie dla Romualda Lipki. "Zgodziłem się i już"

Jednym z punktów programu tegorocznego festiwalu w Opolu będzie koncert poświęcony twórczości zmarłego w lutym Romualda Lipki. Obok Beaty Kozidrak czy Justyny Steczkowskiej pojawi się Krzysztof Cugowski, wieloletni wokalista Budki Suflera, który rozstał się z zespołem w 2014 roku. W rozmowie z "Faktem" stwierdził, że w takich okolicznościach niesnaski to "inna sprawa".
Zobacz wideo

Śmierć Romualda Lipki w lutym tego roku była wielkim ciosem i dla fanów Budki Suflera, i dla samego zespołu, który po reaktywacji w 2019 roku wyruszył w jubileuszową trasę z okazji 45-lecia istnienia grupy. Trasa odbywała się już bez Krzysztofa Cugowskiego - wokalista nie zdecydował się na powrót do składu, a między nim a Lipką narodził się poważny konflikt. Panowie pogodzili się zaledwie dwa dni przed śmiercią kompozytora. Teraz Cugowski zgodził się zaśpiewać na festiwalu w Opolu podczas koncertu "Cisza jak ta", choć Budki Suflera na nim zabraknie.

Zobacz też: Festiwal w Opolu. Gromee zdyskwalifikowany z konkursu "Premiery". "Naruszony regulamin" >>

Krzysztof Cugowski o koncercie upamiętniającym Romualda Lipkę: Tu nie było się nad czym zastanawiać

– Gdy są niesnaski między ludźmi, to jest rzecz inna, a występ upamiętniający zmarłego jest czym innym. Tu nie było się nad czym zastanawiać. Zgodziłem się i już - powiedział w rozmowie z "Faktem" Krzysztof Cugowski. Wśród artystów, którzy również wystąpią na opolskiej scenie, są m.in. Beata Kozidrak, Urszula, Izabela Trojanowska, Maryla Rodowicz, Justyna Steczkowska i Piotr Cugowski. - Zaśpiewam utwór "Cisza jak ta", ale co zaśpiewa syn, to nie wiem jeszcze. Wiem, że koncert odbędzie się z orkiestrą symfoniczną - zdradził Cugowski.

O dziwo na liście artystów, którzy zagrają utwory Romualda Lipki, nie znalazł się zespół Budka Suflera. Mieczysław Jurecki i Tomasz Zeliszewski, którzy nadal grają w zespole, opublikowali list otwarty do Telewizji Polskiej, w którym zarzucają stacji, że nie pozwoliła im oddać hołdu zmarłemu koledze. Z kolei przedstawiciele TVP twierdzą, że zespół został zaproszony, ale odmówił udziału w wydarzeniu. Tę wersję potwierdził m.in. Marek Sierocki.

Czytaj więcej: Opole 2020. Awantura wokół występu Budki Suflera. TVP odpowiada na zarzuty zespołu. "Odmówili występu" >>

Tegoroczny 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu rozpocznie się w piątek, 4 września w TVP1 galą zapowiadającą program festiwalu "Opole na start", a zakończy się w poniedziałek, 7 września koncertem "Scena alternatywna" w TVP Kultura. Koncert "Cisza jak ta. Muzyka Romualda Lipki" rozpocznie się o 22:30 w niedzielę, 6 września.

Więcej o: