Erick Morillo nie żyje. Autor hitu "I Like To Move It" miał 49 lat

Erick Morillo nie żyje. DJ nazywany "królem muzyki house" zmarł w wieku 49 lat. Jego największy przebój to "I Like To Move It", który po latach zyskał drugie życie dzięki animacji "Madagaskar".

Kolumbijsko-amerykański DJ i producent muzyczny występował w zespołach B-Crew, Club Ultimate, Da Mob, Deep Soul, The Dronez, E & R, In The Screen, Lil Mo' Yin Yang, M & M, Ministers De-La-Funk, MNM, The Pianoheadz, Platinum Crew, Reel 2 Real, Smooth Touch. Ciało znaleziono w jego domu w Miami na Florydzie, przyczyny śmierci muzyka bada policja.

Erick Morillo nie żyje. Jego hit śpiewał król Julian

W 1994 roku razem z zespołem Reel 2 Real wydał piosenkę "I Like To Move It", która stała się przebojem nie tylko wtedy, ale także dekadę później. Drugie życie dał utworowi film "Madagaskar" - w pierwszej części hitowej animacji "śpiewał" go król Julian. W polskiej wersji językowej jego tytuł to "Wyginam śmiało ciało".

 

Muzyk miał ostatnio problemy z prawem. W ubiegłym miesiącu Morillo został zatrzymany pod zarzutem napaści seksualnej na DJ-kę, z którą współpracował. Chociaż twierdził, że jest niewinny, sam zgłosił się na policję. Wyszedł z aresztu za kaucją. Jak podały lokalne media, w piątek miał się rozpocząć jego proces.