Ian Mitchell nie żyje. Wykonawca hitu "Bye Bye Baby" miał 62 lata

Ian Mitchell nie żyje. Członek grupy Bay City Rollers, która ma na koncie takie przeboje jak "Bye Bye Baby" i "I Only Wanna Be With You", miał 62 lata.

"Bardzo, bardzo smutne wieści o Ianie Mitchellu. Chcielibyśmy przesłać nasze pozdrowienia i kondolencje Wendy i całej rodzinie, i przyjaciołom Iana... Jesteś w naszych sercach" - napisał na oficjalnym koncie na Facebooku Stuart "Woody" Wood. Na razie przyczyna śmierci muzyka nie jest znana.

Ian Mitchell nie żyje

"Mam wiele miłych wspomnień o Ianie, nie tylko z czasów BCR, ale również okresu, gdy graliśmy razem w latach 80-tych z The Passengers... super chłopaki i wspaniałe dni! Będzie nam Ciebie brakowało, Ianie..." - dodał. Zespół pożegnał także byłego muzyka na Instagramie.

Mitchell, który urodził się w Irlandii, dołączył do Bay City Rollers jako 17-latek w 1976 roku i był pierwszym członkiem grupy znanej jako "tartan nastolatków z Edynburga" (tartan to szkocki deseń w kratę). Po niespełna roku wrócił jednak o Irlandii Północnej. Sam zespół istniał w latach 1971-78 i ma na koncie takie hity jak "Bye Bye Baby" i "I Only Wanna Be With You". Ten pierwszy niektórzy mogą kojarzyć ze sceny pogrzebu z filmu "To właśnie miłość" Richarda Curtisa. 

 
Więcej o: