Wodecki Twist Festiwal. Trzecia edycja imprezy odbędzie się online. Zaśpiewają m.in. Badach i Kukulska

Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego zaplanowała na 27 września specjalny koncert galowy z piosenkami o miłości oraz wspólne śpiewanie. W jednym z najtrudniejszych momentów dla kultury w historii najważniejsze jest to, aby się nie poddać. Z miłości do muzyki!
Zobacz wideo

Tego lata podczas trzeciej edycji Wodecki Twist Festiwal miłośnicy muzyki Zbigniewa Wodeckiego mieli hucznie obchodzić 70. rocznicę urodzin nieodżałowanego wokalisty. Koncertowe plany pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa. Ze względu na nią galę urodzinową przeniesiono na czerwiec 2021 roku. Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego nie poprzestaje jednak na tym. Wodecki Twist tym razem przybierze formę online.

Zobacz też: "Razem być" Zbigniewa Wodeckiego w nowej wersji. "Przy słowach pani Ani Dymnej trudno się nie wzruszyć" >>

Wodecki Twist w internecie. "Dobrze, że jesteś"

Festiwal Wodecki Twist co roku inaugurowała piosenka "Zacznij od Bacha" w wykonaniu najznakomitszych chórów z całej Polski. "Nie rezygnujemy z tego zwyczaju. W związku z ograniczeniami epidemiologicznymi trzeba jednak przenieść wspólne śpiewane z krakowskiego Rynku Głównego do sieci. I kto wie, być może jeszcze więcej osób włączy się w to wydarzenie?" - zapowiadają organizatorzy. Zespoły chóralne z całej Polski przygotują nagranie piosenki Zbigniewa Wodeckiego i w niedzielę, 27 września, zaproszą do śpiewania widzów i fanów festiwalu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Tego samego dnia będzie można obejrzeć na żywo transmitowany z krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wyjątkowy, jubileuszowy koncert w ramach trzeciej edycji Wodecki Twist. Program gali pod tytułem "Dobrze, że jesteś" wypełnią najpiękniejsze piosenki i duety o miłości, które skomponował Zbigniew Wodecki, a także z jego lubianego przez publiczność repertuaru.

Specjalne aranżacje na tę okazję przygotował Tomasz Szymuś, pod którego batutą wystąpią muzycy tego dnia. Zespołowi będą towarzyszyć artyści Santander Orchestra. Na scenie pojawią się: Kuba Badach, Ania Rusowicz, Natalia Kukulska oraz Ewelina Cassette, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Agnieszka Judycka i Daniel Malchar, związani z teatrem Słowackiego. Koncert poprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Część muzyczną uzupełnią audiowizualne materiały z archiwum. A w nich zarówno Zbigniew Wodecki, jak i charyzmatyczny, artystyczny Kraków.

Koncert transmitowany będzie na żywo na kanale YouTube Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego i pozostanie dostępny w Internecie bezpłatnie przez pół roku od daty premiery.

Festiwal odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Projekt współfinansowany jest ze środków Miasta Krakowa. Wydarzenie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".