"Faith". Hurts wchodzi w mroczny klimat na najnowszym albumie

Zespół Hurts złożony z Theo Hutchcrafta oraz Adama Andersona powrócił z piątym studyjnym albumem. Mroczniejsza i bardziej klaustrofobiczna, bardziej realna i surowa niż kiedykolwiek muzyka Hurts złożyła się na przejmujący i najbardziej kompletny w dyskografii zespołu materiał. Album "Faith", na którym znalazło się aż 11 premierowych utworów trafił już do szerokiej dystrybucji.

Intrygująca aura panująca wokół debiutu synth-popowego duetu z Manchesteru powróciła wraz z premierą najnowszego materiału “Faith”. W trakcie intensywnej kampanii i czterech ujawnionych przed premierą utworach, Hurts sukcesywnie odkrywali klimat, który zdominuje ich nadchodzący album. Efektem dwóch lat wytrwałej pracy nad nową muzyką jest ich najbardziej autentyczny i kompletny album. Przejmujące drżenie syntezatorów, hipnotyczne wokale i zjawiskowe wizualizacje nieprzypadkowo w singlach zwiastowały zawartość płyty.

Zobacz też: Taco Hemingway wypuścił kolejną płytę. Jaka jest jego "Europa"? >>

Hurts wracają z najbardziej poruszającym materiałem w karierze

Na "Faith" słyszymy echa osobistych doświadczeń artystów ostatnich lat. Hurts zaserwowali słuchaczom muzykę poruszającą najbardziej intymne kwestie - relacje oraz mentalne reakcje na życiowe zrządzenia losu. Tym samym po raz kolejny udowodnili, że także w muzyce pop nie brakuje miejsca na tematy tabu.

Tytuł “Faith” oznaczający “wiarę”, także tę wiarę, która pomogła zespołowi zrealizować materiał, gdyż Adam i Theo mierzyli się podczas jego nagrywania z wieloma przeciwnościami i stanowiącym ich konsekwencję twórczym kryzysem. Hurts pokładają wiarę w tym, że właśnie ta szczerość poruszy ich słuchaczy. Płyta zawiera się 11 utworów, w tym nowy przebój “All I Have To Give".

 

Zespół ogłosił już światową trasę koncertową, która rozpocznie się 11 lutego 2021 i będzie trwać aż trzy miesiące. Obejmie 17 krajów, w tym dwa koncerty w Polsce. Hurts zobaczymy 6 kwietnia w Warszawie oraz 7 kwietnia w Katowicach. Sprzedaż biletów wystartowała 7 sierpnia.