Kult - Janusz Grudziński odchodzi z zespołu. To kolejna osoba która opuściła skład w ostatnim czasie

Janusz Grudziński poinformował, że kończy współpracę z legendarnym zespołem Kult. Na portalach społecznościowych fani wyrażają zaniepokojenie tym, co dzieje się z grupą Kazika Staszewskiego.

"Drodzy... niestety spadają na nas kolejne ciosy... Dzisiaj rano Janek Grudziński poinformował zespół o podjęciu decyzji o swoim odejściu z naszej ekipy" - napisano na oficjalnej stronie Kultu na Facebooku.

Janusz Grudziński odchodzi z Kultu. "O zmianach personalnych poinformujemy w stosownym czasie"

Dalej strona zespołu przyznaje, że muzycy mieli nadzieję, że Grudziński zmieni jeszcze zdanie o zakończeniu współpracy z zespołem. Na koniec Kult podziękował muzykowi za dotychczasową pracę. W oświadczeniu napisano również, że zespół skupia się na próbach do zbliżających się koncertów, które nie będą odwoływane. "O zmianach personalnych poinformujemy w stosownym czasie" - napisano na zakończenie komunikatu.

W komentarzach pod wpisem fani wyrażają zaniepokojenie. Przypominają, że Janusz Grudziński był jednym z filarów legendarnego zespołu. Nie jest to jednak pierwszy raz, gdy gitarzysta i klawiszowiec odchodzi z Kultu. Poprzednio przez rok (w 1998 roku) zastępował go Jacek Rodziewicz.

Kilka dni wcześniej, 1 września o odejściu z Kultu poinformował Tomasz Glazik. Saksofonista związany był z zespołem od maja 2003 roku. "Całemu zespołowi dzięki za wiele lat fajnych chwil" - napisał muzyk na swoim Facebooku. Potem na stronie Kultu napisano, że do zespołu dołączył Mariusz Godzina, który również gra na saksofonie.

Zobacz wideo Męskie Granie Orkiestra - niezwykła historia powstania zespołu [Popkultura Extra]
Więcej o: