Waglewski Fisz Emade wracają, jest pierwszy singiel. "Nowe piosenki są inne niż stare, ładniejsze"

Po siedmiu latach od złotej płyty "Matka Syn Bóg", Waglewski Fisz Emade powracają albumem "Duchy ludzi i zwierząt". Utwór "Ziemia" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album zespołu.

Na swojej trzeciej płycie muzycy poruszają się od utworów spokojnych i refleksyjnych aż do dynamicznych, wręcz radosnych brzmień. Jak na Waglewskich przystało zręcznie wymykają się gatunkom muzycznym. Szerokie spojrzenie na muzykę, jakie prezentują Wojciech, Bartosz Fisz i Piotr Emade Waglewscy - jak zapowiada wytwórnia - po raz kolejny zaowocowało mocnym albumem, o silnym artystycznym wyrazie.

Waglewski Fisz Emade z nową płytą, na początek singiel "Ziemia"

Zapewnia także, że fani poprzednich płyt zespołu z pewnością znajdą na "Duchach ludzi i zwierząt" brzmienia znane wcześniej, charakterystyczne dla zespołu, ale jak mówi Wojciech Waglewski:

Nasze nowe piosenki są inne niż stare, ładniejsze. Płyta też będzie ładniejsza...

Za miks odpowiada Emade, za mastering Jacek Gawłowski. Kompozycje są autorstwa Waglewski Fisz Emade. Autorką zdjęcia wykorzystanego na okładkę singla jest Weronika Izdebska, odpowiada ona jednocześnie za całą oprawę zdjęciową albumu "Duchy ludzi i zwierząt".

Płyta ukaże się nakładem Mystic Production, a za realizację płyty odpowiedzialne jest ART2 Music. Piosenki można posłuchać w serwisach streamingowych - link tutaj.

Waglewski Fisz Emade tworzą Wojciech Waglewski (Osjan, Voo Voo, pierwszy dyrektor artystyczny Męskiego Grania) z synami: Bartoszem występującym pod ksywą Fisz (członek zespołów Tworzywo Sztuczne, Bassisters Orchestra i Kim Nowak) i Piotrem - Emade, który jest producentem wszystkich albumów Fisza i Tworzywa Sztucznego.

Fisz i Emade publikują utwór po aferze z Kazikiem w Trójce Polskim Radiu: "Mój kraj znika" >>

Zobacz wideo Męskie Granie Orkiestra - niezwykła historia powstania zespołu [Popkultura Extra]

Fisz: Mam już problem z tym, żeby dogadać się z młodzieżą. Źle reaguję na korporacyjną nowomowę [MĘSKIE GRANIE 2015] >>

Więcej o: