Gienek Loska nie żyje. Zwycięzca "X-Factor" miał 45 lat

Nie żyje Gienek Loska - wokalista, kompozytor, gitarzysta i zwycięzca pierwszej polskiej edycji programu "X Factor". Muzyk miał 45 lat. Od maja 2018 roku przebywał w śpiączce po wylewie krwi do mózgu.

Informacja o śmieci Gienka Loski pojawiła się w białoruskich mediach. Portal Plotek.pl potwierdził informację w Polskiej Fundacji Muzycznej, która prowadziła zbiórkę pieniędzy na jego rehabilitację i leczenie. Muzyk zmarł w godzinach wieczornych w środę 9 września. Stan jego zdrowia był poważny od wielu miesięcy. 5 maja 2018 roku podczas wizyty u matki, która mieszka na Białorusi, doznał rozległego wylewu krwi do mózgu. Został zoperowany w szpitalu w Baranowiczach, jednak nie wybudził się ze śpiączki. 

Kim był Gienek Loska?

Gienek Loska urodził się 8 stycznia 1975 roku w Białooziersku na Białorusi. Karierę muzyczną zaczął w Grodnie, gdzie spotkał Andrzeja "Makara" Makarewicza, z którym założył zespół Seven B. Loska i jego zespół przyjechali do Polski w 1992 roku. Początkowo koncertowali w Augustowie i Białymstoku, a w 1993 roku przyjechali do Krakowa, gdzie grali razem do 2005.

W 2004 roku wystąpił w programie "Szansa na sukces" w TVP2. Zaśpiewał utwór "Ja ogień, ty woda" zespołu Wilki. Sześć lat później wziął udział w przesłuchaniach do programu "Mam talent!". W 2011 roku Gienek Loska wygrał finał pierwszej polskiej edycji programu "X Factor". Jego płyta "Hazardzista" wydana w tym samym roku zyskała tytuł złotej. 

Więcej o: