L.U.C. zaproszony do współpracy z ONZ. Przygotowuje wyjątkowy koncert

Łukasz L.U.C. Rostkowski, wszechstronny raper i kompozytor, otrzymał zaproszenie do współtworzenia koncertu "Hip Hop 4 Peace" - odbędzie się on pod szyldem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Artysta zapowiada, że prosto z gdańskiego portu poprowadzi fragment wydarzenia, które nawiąże do ostatnich wydarzeń w USA, na Bliskim Wschodzie i Białorusi.
Zobacz wideo

Setki uczniów i studentów z całego świata spotkają się wirtualnie 17 września z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju 2020. Obchodzony corocznie 21 września dzień został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w 1981 roku i ma na celu umacnianie ideałów pokoju poprzez niestosowanie przemocy i zawieszenie broni na 24 godziny. W tym roku Międzynarodowy Dzień Pokoju uświetni koncert "Hip Hop 4 Peace" organizowany przez nowojorski Universal Hip Hop Museum. Jednym z współtwórców muzycznego wydarzenia jest L.U.C.

Zobacz też: Legenda światowego hip-hopu Dj Premier zaniemówił, gdy zobaczył prezent od L.U.C. & Rebel Babel Ensemble >>

L.U.C. współtworzy koncert dla Organizacji Narodów Zjednoczonych. "Jestem zmęczony, ale bardzo szczęśliwy"

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej ONZ, "Hip Hop 4 Peace" to owoc twórczej wizji Tiny Marie Tyler, producentki wykonawczej i członkini Rady Doradczej Universal Hip Hop Museum. Usłyszymy tam oryginalną ścieżkę dźwiękową autorstwa kompozytorów Patricka Adamsa i Leroya Burgessa oraz L.U.C. + Rebel Babel. "W spektaklu wezmą udział czołowi artyści hip-hopowi z Nowego Jorku, Nowego Orleanu i Polski, w sumie prawie 100 muzyków. Chór Organizacji Narodów Zjednoczonych, składający się z pracowników ONZ i innych osób, również wystąpi za pośrednictwem nagrania wideo" - zapowiadają organizatorzy. 

"Poprowadzę fragment tego koncertu z pięknego Żurawia w historycznym gdańskim porcie, w którym zrodziła się Solidarność. Jesteśmy po dwóch miesiącach intensywnych nagrań, transferów i montaży. Jestem zmęczony, ale też bardzo szczęśliwy z powodu tego zaproszenia. Ludzie powoli zaczynają zauważać, że Rebel Babel Ensemble to nie tylko zabawa, ale też realna pokojowa inicjatywa, która połączyła już prawie 11000 muzyków, kreując mosty międzykulturowego i międzynarodowego dialogu. Dziękuję wszystkim, którzy nas wspierają. Więcej o koncercie na dniach" - powiedział L.U.C. w oświadczeniu.

Zobacz też: L.U.C. napisze muzykę do malowanych "Chłopów". I mówi o powieści to, co my wszyscy kiedyś myśleliśmy [TYLKO U NAS] >>

Więcej o: