Nowi prowadzący muzyczne pasmo w Trójce. Niekoniecznie na stałe

Witold Lazar, Michał Migała i Karol Gnat to od tego tygodnia prowadzący pasmo muzyczne w radiowej Trójce. To "testowe" pasmo zatytułowane "Do Trójki zaprasza...", na razie nie jest przesądzone, że wszyscy gospodarze audycji zostaną zatrudnieni na dłużej.
Zobacz wideo Jak to wszystko się zaczęło? Historia listy przebojów Trójki

W ostatnich tygodniach, po nagłym zwolnieniu Kuby Strzyczkowskiego ze stanowiska redaktora naczelnego Trójki, pojawiły się pogłoski, że stacja ma być bardziej muzyczna, bez publicystyki. Niedawno do ekipy dołączył Łukasz "Ciechan" Ciechański (jako prowadzący pasmo poranne), ale jego głos na antenie ma pojawić się dopiero w październiku. Od tego tygodnia testowani są prowadzący popołudniowe pasmo muzyczne.

Nowi prowadzący są testowani, decyzja za kilka tygodni

W poniedziałek po raz pierwszy audycję nadawaną w godzinach 16:05-19:00 poprowadził Witold Lazar, który był wcześniej związany m.in. z RMF FM i Radiem Zet. Michał Migała jest związany z Programem Trzecim Polskiego Radia od 2018 roku. Wcześniej prowadził m.in. audycje "Zupełnie inne popołudnie" i "Annały Migały", 15 września zadebiutował w nowej popołudniowej audycji. Prezenter wcześniej pracował w Rock Radiu, Programie Czwartym Polskiego Radia i w Antyradiu. W środę po 16:00 słuchaczy po raz pierwszy przywita z kolei Karol Gnat z TVP Info ("Panorama", "O tym się mówi").

Jak się dowiedział portal Wirtualnemedia.pl, dyrekcja Trójki testuje prezenterów i przymierza do roli nowego prowadzącego pasm muzycznych. Decyzja o tym, czy i kto zostanie na antenie na stałe, ma zapaść w okolicach ogłoszenia nowej ramówki. Ta zapowiadana jest na przełom września i października.

Jak wynika z ostatnich badań słuchalności polskich radiostacji, Program Trzeci odnotował właśnie najgorszy wynik w historii, poniżej 4 proc. 

Trójka pobiła kolejny rekord. Tak niskiej słuchalności jeszcze nie miała >>