"Mikołaj urodził się w Kenii, adoptowany przez rodzinę ze Śląska, w wieku 16 lat trafił do domu dziecka". Nowy teledysk Darii Zawiałow

"Nie mamy czasu" to jeden z dwóch nowych utworów, które znajdą się na "Helsinki (Special Edition)". Daria Zawiałow singiel promuje przejmującym teledyskiem.
Zobacz wideo Męskie Granie 2020. Relacja z koncertu

Daria Zawiałow w tym roku była w Męskie Granie Orkiestra, ale solo także nie próżnuje. 2 października na półkach sklepowych pojawią się dwa nowe fizyczne wydania "Helsinek". Będzie to album "Helsinki (Special Edition)" oraz różowy winyl. Oba wydawnictwa promuje singiel "Nie mamy czasu". - Klip do "Nie mamy czasu" ukazuje historię czarnoskórego chłopaka, który każdego dnia w swoim najbliższym otoczeniu doświadcza nieprzyjemnych sytuacji będących przejawem "drobnego rasizmu". Z czasem nagromadzone w nim emocje pękają w środku, a ucieczką od codzienności stają się używki - opowiada reżyser Maciek Adamczak. - To krótka historia o pozorach i empatii - dodaje.

Daria Zawiałow - zobacz teledysk "Nie mamy czasu"

Adamczak jest także autorem scenariusza do teledysku. Zainspirowała go prawdziwa historia Mikołaja Dereckiego, który gra w klipie główną rolę. Mikołaj urodził się w Kenii, w wieku trzech lat został adoptowany przez rodzinę ze Śląska. W wieku 16 lat trafił do domu dziecka. - Kiedy klika miesięcy temu zobaczyłem Mikołaja przed kamerą, nie mogłem uwierzyć, że nie jest zawodowym aktorem. Gdy pierwszy raz usłyszałem utwór "Nie mamy czasu", od razu pomyślałem, że chciałbym, żeby Mikołaj wystąpił w klipie. Długo zastanawiałem się, jaką rolę powinien zagrać. Znając pokrótce jego wzruszającą, ale jednocześnie bardzo smutną historię, zapytałem czy nie chciałby po prostu zagrać siebie? Klip oczywiście nie odzwierciedla jego życia w stosunku 1:1. Jest to uproszczona historia inspirowana faktami. Ale nie wyobrażam sobie, żeby ktoś inny miał wcielić się w rolę Mikołaja - mówi Adamczak.

 

Na "Helsinki (Special Edition)" Darii Zawiałow nie zabrakło nowych wersji kilku utworów, pełnowymiarowego utworu hot16challenge, wersji koncertowych, a także "Czy Ty słyszysz mnie?" z udziałem schaftera i Ralpha Kamińskiego. Całość będzie dostępna w zupełnie nowej oprawie graficznej, na niebieskim krążku. Tego samego dnia "Helsinki" ukażą się na winylu - dość niestandardowym - bo różowym!

#Hot16Challenge2. Brodka, Zalewski, Zawiałow i Nosowska wyjmują ostre działa >>