Open'er Festival 2021: Kendrick Lamar wystąpi w Gdyni

To już pewne, Kendrick Lamar pojawi się na Open'er Festival 2021. Raper miał wystąpić na tegorocznej edycji festiwalu, która została odwołana ze względu na pandemię koronawirusa.

Amerykański raper zaliczany jest do jednych z najważniejszych artystów hip-hopowej sceny muzycznej. "Zdobywca niezliczonej liczby nagród i wyróżnień za najlepszą i najlepiej ocenianą płytę roku (2012, 2015, 2017), muzyczny i kulturowy fenomen - kolejnym headlinerem Open'era" - można było przeczytać w grudniu zeszłego roku na stronie organizatora. Kendrick Lamar miał wystąpić na Orange Main Stage w środę 1 lipca 2020 roku w Gdyni. Niestety, festiwal przeniesiono z powodu pandemii na przyszły rok. Teraz pojawił się krótki komunikat:

Potwierdzamy! Kendrick Lamar headlinerem Open'era 2021! 30 czerwca, Gdynia, Orange Main Stage! Będzie dobrze!

W przyszłym roku w Gdyni mają wystąpić również Thom Yorke oraz The Chemical Brothers. Przełożony Open'er Festival zaplanowano na dni od 30 czerwca do 3 lipca 2021 roku. 

Open'er Festival 2021. Ogłoszono pierwszych artystów, którzy wrócą do Gdyni za rok >>

Kendrick Lamar to amerykański raper urodzony w 1984 roku. Po raz pierwszy został zauważony po wydaniu mixtape'u zatytułowanego "Overly Dedicated". W 2011 roku wydał album "Section.80", który był dostępny dla jego fanów wyłącznie na iTunes. Mimo tego płyta okazała się olbrzymim sukcesem - stała się jednym z najlepszych wydań cyfrowych w hip-hopie. Artysta sprzedał ponad 7 milionów płyt na całym świecie. Kendrick Lamar debiutował na liście Billboard 200 pięć razy, w tym aż trzy razy na 1. miejscu. Najczęściej współpracuje z takimi artystami jak: Taylor Swift, Snoop Dogg, Travis Scott, Wiz Khalifa, Rihanna, Drake, A$AP Rocky, Eminem, 50 Cent czy Kanye West.

Zobacz wideo #Hot16challenge2 - Oto nasi faworyci [Popkultura Extra]
Więcej o: