#Hot16Challenge2. Solar i Białas podsumowują akcję. Dzięki zbiórce kupiono m.in. siedem karetek

"Rap się nie kojarzy z patolą już, a z chłopakami, co zawsze pomogą" - rapuje Białas w ostatniej odsłonie #Hot16Challenge2. Akcja zapoczątkowana przez Solara, która wiosną wzięła Polskę szturmem, przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W ramach zbiórki na pomoc medykom walczącym z koronawirusem udało się zebrać ponad 3,5 mln zł. Teraz raperzy podsumowali inicjatywę i pokazali, na co przeznaczyli fundusze.

#Hot16Challenge2 to akcja, która początkowo była skierowana przede wszystkim do środowiska hip-hopowego. "W związku z panującą pandemią, integralną częścią akcji staje się zbiórka charytatywna - Beef z koronawirusem #hot16challenge - organizowana wraz z fundacją Siepomaga.pl. Do udziału w zbiórce chciałbym zachęcić nie tylko nominowanych, ale i wszystkich słuchaczy. Możesz wpłacić pieniądze na zbiórkę, którą stworzyłem, ale jeśli wolisz wesprzeć inaczej, żaden problem" - pisał Solar. Chętnych znalazło się wielu - i do pomocy finansowej, i wsparcia muzycznego.

Zobacz wideo #Hot16Challenge2. Oto nasi faworyci

#Hot16Challenge2. "Ludzie myślą, że hajs ukradliśmy i kupiliśmy za to samochody"

28 września, równo pięć miesięcy po rozpoczęciu akcji, Solar i Białas wypuścili do sieci jej podsumowanie. Jak na #Hot16Challenge2 przystało, każdy z panów zaserwował po konkretnej zwrotce. "Kiedyś pytaliśmy, co gdyby nie rap/A dzisiaj rap pyta, co gdyby nie my" - punktuje Białas tuż po wersach Solara, dzięki któremu "cały kraj zarapował, a przynajmniej się starał". A co wyszło z tych starań? Na konto zbiórki "Beef z koronawirusem" łącznie wpłynęło 3 681 884,89 zł (pierwotnym celem był 1 mln zł). Jak podają raperzy, za zebrane pieniądze udało się kupić: siedem karetek, siedem urządzeń do dezynfekcji NOCOWALL, 208 500 rękawiczek, 5740 przyłbic, 62 545 maseczek oraz 4127 kombinezonów.

 

W ramach promującego zbiórkę #Hot16Challenge2 powstało ponad 1400 nagrań. Trudno wymienić wszystkie znane osoby, które zdecydowały się podjąć rapową rękawicę - wielką popularnością cieszyli się m.in. Dawid Podsiadło, Klocuch, Taconafide, Katarzyna Nosowska, Artur Barciś i Cezary Żak, Beata Kozidrak, Kasia Nosowska, a nawet Prezydent RP Andrzej Duda. Chociaż "szesnastka" w wykonaniu tego ostatniego sygnalizowała już przesyt rapowymi zabawami, wygląda na to, że było warto. Chylimy czoła przed organizatorami - dobra robota!

Zobacz też: Hot16Challenge2 od Gazeta.pl. Zrobiliśmy je trochę inaczej niż wszyscy >>

Więcej o: