Powstaje nowa stacja by造ch dziennikarzy Tr鎩ki. W Radiu 357 m.in. Nied德iecki i Stelmach

Od grudnia ma ruszy Radio 357, kt鏎e zak豉da spora grupa by造ch dziennikarzy Programu Trzeciego Polskiego Radia. W ekipie znale幢i si m.in. Marek Nied德iecki, Piotr Stelmach, Piotr Kaczkowski, Micha Olsza雟ki i Kuba Strzyczkowski. 疾by stacja mog豉 zacz望 dzia豉lno嗆, powsta豉 zbi鏎ka na Patronite.

"Jesteśmy zespołem radiowców, który Państwo doskonale znają. Od teraz mieszkamy pod (nowym) najlepszym radiowym adresem na świecie – w Radiu 357. Było kiedyś takie radio... i już go nie ma. Ale radio to ludzie, a nie budynek czy częstotliwość. GRAMY WIĘC DALEJ! Dla Państwa i z Państwem. Wiedzą Państwo, jakie radio chcemy robić, bo robiliśmy je przez lata. A teraz wreszcie będzie brzmiało tak, jak powinno, a nie tak, jak musiało" - czytamy w mediach społecznościowych nowej rozgłośni.

Zobacz wideo O co chodzi w aferze z Trójką?

Niedźwiecki, Olszański, Kaczkowski, Stelmach i wielu innych wraca do nowego radia

"Ponownie zebraliśmy sporą część naszego zespołu. Odchodziliśmy z radia w różnych latach, w różnych okolicznościach. A teraz wracamy – razem i na swoich warunkach. Chcemy tworzyć taką antenę, jaką tworzyliśmy w jej najlepszych latach. Świeżą, odważną, opiniotwórczą, wyznaczającą nowe trendy. Nie interesuje nas odgrzewanie starych przebojów. Mamy dla Państwa projekt na miarę 2020 roku - nowoczesną formułę, którą pewnie byłoby dziś Państwa radio, gdyby przez ostatnie lata miało większe szcz窷cie do zarządzających. Nie miało. Teraz nadrobimy tę stratę" - zapowiadają założyciele Radia 357.

Przed upływem godziny od ogłoszenia projektu w sieci, zbiórka na Patronite zgromadziła ponad 500 darczyńców - ich liczba ciągle rośnie. W opisie zbiórki pojawił się już m.in. zarys programowy, który spodoba się fanom "starej" Trójki.

Będzie poranek z Marcinem Łukawskim, będą audycje Marka Niedźwieckiego i muzyka Piotra Stelmacha. Katarzyna Borowiecka znowu opowie o filmach, a Piotr Kaczkowski przeliczy płyty. Po południu dowiedzą się Państwo, co przyniósł dzień, Tomek Michniewicz zabierze Państwa w świat, a Ola Budka zagra, jak tylko ona potrafi. W Święta zaśpiewamy piosenkę z dzwoneczkami, a w Nowy Rok wspólnie będziemy odliczać miejsca Topu Wszech Czasów

- kuszą założyciele. Wśród nich jest Tomasz Michniewicz, który w specjalnym wideo opowiada, że docelowo rozgłośnia ma się stać pierwszym w Polsce radiem FM, finansowanym w całości społecznościowo. Według udostępnionych na Patronite planów po koncercie inauguracyjnym na początek ma się pojawić serwis podcastowy, później będzie mowa o radiu internetowym, dalej - o "radiu 3.0", grającym 24 godziny na dobę i nadającym z różnych miejsc w kraju. Marzeniem na finał jest wejście na fale eteru.

 

Wszystkie osoby zaangażowane w uruchomienie radia nie zostały jeszcze ujawnione, jednak te nazwiska, o których wiemy, tworzą imponującą grupę. Na liście znaleźli się: Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Piotr Kaczkowski, Marcin Łukawski, Piotr Stelmach, Katarzyna Borowiecka, Michał Olszański, Agnieszka Obszańska, Paweł Sołtys, Tomasz Michniewicz, Ernest Zozuń, Ola Budka, Marcin Cichoński, Marek Brzeziński, Katarzyna Kłosińska, Tomasz Rożek, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Gabriela Darmetko, Iza Woźniak, Daniel Wyszogrodzki, Krzysztof Szubzda, Roma Leszczyńska i Tomasz Jeleński. 

Jak czytamy w serwisie Press.pl, celem Radia 357 nie jest konkurowanie z Radiem Nowy Świat, które z wielką pompą ruszyło w lipcu przy współudziale znanych z Trójki Wojciecha Manna czy Magdy Jethon. - Nie traktujemy siebie wzajemnie jako konkurencja. Redakcja Radia Nowy Świat wie, że coś takiego robimy. Koegzystencja nie oznacza konkurencji. Myślimy raczej o współpracy - podkreśla Tomasz Michniewicz.

Wi璚ej o: