Koronawirus w Radiu Nowy Świat. Część audycji nadawana zdalnie

Przedstawiciele Radia Nowy Świat poinformowali, że część audycji będzie prowadzonych zdalnie, ponieważ do ich rozgłośni "zapukał" koronawirus. Częściowo z domów przygotowana była piątkowa "Poranna Manna" Wojciecha Manna.

"Pandemia koronawirusa otworzyła nowy rozdział w historii Radia Nowy Świat. W związku z tym, że COVID zapukał także do naszych drzwi, część audycji będzie nadawana zdalnie. Jeśli więc usłyszą Państwo dźwięk wiertarki lub gwizd czajnika, proszę się nie niepokoić: za chwilę nastąpi dalszy ciąg programu" - taką informację w czwartek zamieścili na profilu społecznościowym stacji. Jednym z pierwszych programów, które są przygotowywane w nowych warunkach, była "Poranna Manna" - Wojciech Mann co piątek prowadzi ją w godzinach 6:00-10:00. "Nieugięci i niedający się zniechęcić - choć nieskupieni w jednym budynku..." - napisali o sobie ci, którzy pracują przy audycji.

Także "Próbny lot" rozpoczynający się po 10:00 Marcelina Słomian prowadziła z domu. Już w czwartek wieczorem Radio Nowy Świat zapraszało "na zdalne spotkanie z Mikołajem Kierskim".

Już raz COVID-19 wpłynął na pracę w rozgłośni. "Radio Nowy Świat, założone z inicjatywy byłych dziennikarzy Trójki Polskiego Radia, może być zmuszone do przesunięcia startu rozgłośni. Powodem jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników." - informowaliśmy 18 czerwca tego roku. Rozgłośnia miała zacząć nadawanie 26 czerwca, ostatecznie wystartowała 10 lipca 2020 roku.

Radio Nowy Świat. Wojciech Mann powitał słuchaczy: To nie jest stara Trójka, to nie jest Nowa Trójka, to jest RNŚ >>

RNŚ utrzymuje się ze zbiórki prowadzonej w internecie. W tym momencie może liczyć na prawie 738 tysięcy złotych miesięcznie, które zadeklarowało ponad 32 tysiące osób. Część osób związanych wcześniej z Trójką Polskiego Radia zdecydowało się założyć drugą rozgłośnię - Radio 357 zbiera fundusze od kilku dni i w tym momencie 7,7 tysiąca osób deklaruje miesięczne wsparcie na poziomie ponad 188 tysięcy złotych. 

Więcej o: