Maria Sadowska i Kayah w duecie. Razem wyśpiewują przysięgę małżeńską [TELEDYSK]

Maria Sadowska wraca z płytą "Początek Nocy". Ona i Kayah nagrały wspólnie piosenkę "Kocham Cię", do której właśnie ukazał się teledysk.

Artystka wraca "Początkiem Nocy" po sześciu latach od ostatniego wydawnictwa. Sadowska zdecydowała się nagrać album, który łączy wszystkie gatunki, w jakich się do tej pory poruszała. Swoje muzyczne doświadczenia i fascynacje zamknęła w płycie z piosenkami o miłości. Będzie rozrywkowo i tanecznie ("Sen"), ale też melancholijnie i wzruszająco ("Wolno Umierać).

Przysięga małżeńska teraz wyśpiewana w duecie z Kayah

Za utworem zaśpiewanym w duecie z Kayah stoi znacząca historia – "Kocham Cię" to utwór napisany przez Marię dla jej męża jako przysięga małżeńska. Po raz pierwszy wokalistka zaśpiewała go na swoim ślubie, na którym gościła m.in. właśnie Kayah. Tekst jest autorstwa Sadowskiej, muzykę stworzyła razem z Jarosławem Baranem.

Obiecuję cię kochać, bo zawsze widzisz mnie lepszą niż jestem /Obiecuję cię kochać, bo zawsze karmisz mnie czystym powietrzem /Obiecuję cię kochać, bo żebym mogła spać wstajesz wcześniej /Mówisz dzieciom: niech mama śpi, mówisz: kocie odpocznij jeszcze

Piosenka tak bardzo spodobała się Kayah, że poprosiła Marię, żeby przedpremierowo wykonała ją akustycznie w jej audycji "Tu i Teraz". A od tego był już mały krok do duetu, który artystki zdecydowały się nagrać. Dopełnieniem całości jest piękny, pełen symboli teledysk wyreżyserowany przez Olgę Czyżykiewicz. Wystąpiły w nim kobiety projektu artystycznego Womanifesto.

 

Kayah i Mery Spolsky rapują: Moje motto - być na złoto i nie dawać się idiotom >>

Maria Sadowska ma na koncie siedem albumów oryginalnych, poza tym płyty coverowe. Była jurorką "The Voice of Poland", jest także reżyserką. Jej filmy to m.in. "Dzień kobiet" i "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Obecnie pracuje nad "Dziewczynami z Dubaju".

Zobacz wideo Doda współpracuje przy nowym filmie Marii Sadowskiej "Dziewczyny z Dubaju"
Więcej o: