Gordon Haskell nie żyje. Śpiewał w King Crimson, nagrywał z Katarzyną Skrzynecką. Wzruszająco go pożegnała

Gordon Haskell nie żyje. Były wokalista grupy King Crimson miał 74 lata. W Polsce muzyk jest znany z piosenki "How Wonderful You Are" oraz współpracy z Katarzyną Skrzynecką.

"Z wielkim smutkiem informujemy o odejściu Gordona, wielkiego muzyka i wspaniałego człowieka, za którym wiele osób będzie bardzo tęsknić" - można przeczytać na jego oficjalnym facebookowym profilu. Muzyk od dłuższego czasu chorował na nowotwór.

Gordon Haskell nie żyje. Katarzyna Skrzynecka: Będziemy tęsknić za Jego piękną muzyką, aksamitnym głosem i ciepłym uśmiechem

Muzyka pożegnała Katarzyna Skrzynecka, z którą Haskell nagrywał w 2005 roku. "Bardzo smutna wiadomość... Odszedł na Drugą Stronę Tęczy wspaniały Muzyk o przepięknym głosie Gordon Haskell... Pełen uroku, ciepła i niezwykłego filozoficznego poczucia humoru... Miałam zaszczyt Go znać... Miałam zaszczyt gościnnie wystąpić w Jego koncertach... między innymi na Festiwalu w Sopocie... Miałam zaszczyt napisać polski tekst do jego piosenki "All in the scheme of things" i nagrać ten piękny utwór z Gordonem w duecie na płycie "KOA" oraz "Duets - Pomaton.EMI" .... Miałam zaszczyt otrzymać od Niego w prezencie kolejną piosenkę "Foolish..." wydaną w albumie "For Tea"... Będziemy tęsknić za Jego piękną muzyką, aksamitnym głosem i ciepłym uśmiechem..." - napisała piosenkarka na Instagramie pod ich wspólnym zdjęciem.

 

Gordon Haskell urodził się 27 kwietnia 1946 roku w Bournemouth. Zaczynał jako basista w zespole Fleur De Lys. W latach 70. był przez krótki czas wokalistą popularnej grupy King Crimson, w której grał również na gitarze basowej. Współpracował między innymi z Cliffem Richardem, Otisem Reddingiem, Timem Hardinem i Van Morrisonem. 

Jego największym solowym przebojem był utwór "How Wonderful You Are" z albumu "Harry's Bar" wydanego w 2001 roku.

Więcej o: