Natalia Kukulska śpiewa Chopina - pokaże koncert za darmo w sieci

Przepiękne wnętrze Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, ponad 60-osobowa Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie pod batutą pięciu dyrygentów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Jana Smoczyńskiego, Pawła Tomaszewskiego i Adama Sztaby, a pośród nich Natalia Kukulska.

Album "Czułe struny", na którym znalazły się wybrane dzieła Fryderyka Chopina opracowane w formie utworów symfonicznych przez pięciu najlepszych polskich kompozytorów i aranżerów, już na etapie przedsprzedaży trafił na szczyt zestawienia bestsellerów Empiku, aby później rozgościć się w czołówce Oficjalnej Listy Sprzedaży OLiS. Idąc za ciosem, wydawca albumu - Agora S.A., właśnie ogłosiła przedsprzedaż analogowej wersji wydawnictwa. Dwupłytowa edycja będzie miała swoją premierę 4 grudnia.

Zobacz wideo Polecamy nasze ulubione płyty, które wpadną wam w ucho [Popkultura Extra]

Natalia Kukulska na koncercie śpiewa Chopina - już 23 października online

Wydawnictwo doczekało się jak dotąd dwóch teledysków do utworów "Czułe struny [Polonez As-dur]" oraz "Z wyjątkiem nas [Etiuda E-dur]", a także live sesji nagranej w ramach projektu OtwARTa scena, podczas której, w kameralnym składzie zaprezentowana została kompozycja "Ktoś całkiem nowy [Etiuda As-dur]". A już 23 października premierę będzie miał koncert "Czułe struny", który każdy będzie mógł zobaczyć bezpłatnie na kanale wokalistki w serwisie Youtube.

Natalia Kukulska: Gdybym miała ciągle myśleć o tym, że piszę tekst do Chopina, pewnie stałabym na baczność [WYWIAD] >>

Kukulskiej udało się zebrać w tak wspaniałym wnętrzu, jakim jest Filharmonia Mieczysława Karłowicza, najlepszych polskich kompozytorów oraz zaprosić do współpracy wybitną Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie. Koncert składać się będzie z 10 utworów, które znalazły się na niedawno wydanym albumie. Pierwszym zwiastunem koncertu jest video do utworu "Powiem Ci kiedy" (walce: a-moll op.34 nr 2 oraz a-moll op.posth Fryderyka Chopina w aranżacji Jana Smoczyńskiego wzbogacone zostały o tekst Bovskiej).

 

Artystka w bardzo ciekawy sposób opowiedziała w nim o relacji kompozytora z George Sand. Przedstawienie uczucia łączącego tę parę z punktu widzenia kochanki nadaje walcom niezwykle emocjonalnego charakteru.

Drugi zwiastun koncertu to utwór "Pod powieką", czyli Preludium e-moll op.28 nr 4 Fryderyka Chopina w aranżacji Pawła Tomaszewskiego. Pełną dramaturgii historią utwór wzbogaciła Kayah. Poprzez niezwykle szczery i uczuciowy tekst kompozycja nabrała bardzo osobistego wydźwięku, stając się jedną z najczęściej słuchanych i lubianych piosenek wśród słuchaczy albumu. Nieprzypadkowo więc Natalia zdecydowała się zaprezentować jej koncertową, jeszcze bardziej poruszającą odsłonę.

 

Ten występ przejdzie do historii - Natalia Kukulska zaskoczyła w Opolu. Aż brak słów >>

Całość koncertu zobaczyć będzie można na kanale Natalii Kukulskiej w serwisie Youtube: youtube.com/nataliakukulska, premiera już 23 października o godzinie 19:00. Koncert zarejestrowano 11 października 2020 roku, a dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Więcej o: