Rozgłośnia byłych dziennikarzy Trójki przyjmie formę spółki komandytowej ze spółką z o.o. w roli komplementariusza. Zdecydowano się na takie rozwiązanie ze względów prawnych, podatkowych i organizacyjnych. Właścicielami spółki komandytowej są m.in. Marek Niedźwiecki i Kuba Strzyczkowski.
Uznaliśmy zgodnie, że pan Marek Niedźwiecki i pan Kuba Strzyczkowski, ze względu na kaliber nazwisk oraz zaangażowanie w powstanie Radia 357, któremu poświęcili się na wyłączność od początku, zasługują na wyjątkowe miejsca w tej strukturze i powinni cieszyć się specjalnymi względami
- czytamy w komunikacie na Facebooku.
Radio 357 poinformowało, że nie przewiduje stworzenia stanowiska redaktora naczelnego, a rozgłośnia będzie zarządzana w sposób turkusowy. Co to oznacza? Prof. Andrzej Blikle nazywa turkusowe zarządzanie "demokracją partnerską", gdzie odrzuca się zasady: prowizji, hierarchicznej struktury kierowniczej, wydawania poleceń, współzawodnictwa czy rozmów oceniających. W zamian organizacje te opierają się na warunkach zaufania, partnerstwa i współpracy.
"Cała nasza struktura i wszelkie panujące w niej zasady (tzw. corporate governance) wymuszają więc konsensus między zarządem i zespołem. Nie ma jednowładztwa ani polityki nakazowej - jest jasny podział kompetencji i wspólne wybieranie najlepszych rozwiązań" - czytamy we wpisie.
Radio 357 ma zacząć nadawać w grudniu 2020 roku. Mimo to przygotowuje już pierwsze audycje, których można słuchać na platformie Open FM.