Premiera płyty "7 Uczuć". Z Markiem Koterskim śpiewają żona, syn i Marcela Leszczak

Już dzisiaj premiera płyty "7 Uczuć. Piosenki Marka Koterskiego", albumu, który jest debiutem wokalnym i kompozytorskim reżysera takich filmów jak "Dzień świra" czy "Wszyscy jesteśmy Chrystusami". Na płycie towarzyszą mu członkowie jego rodziny: Małgorzata Bogdańska, Michał Koterski, Marcela Leszczak, Natalia Gadzina oraz Arkadiusz Grochowski.

Marek Koterski, reżyser, który przez wielu jest uznawany za jednego z najważniejszych w polskim filmie po 1989 roku, tym razem plan filmowy zamienił na studio nagraniowe i wystąpił w nowej dla siebie roli. Współautorem muzyki, a także producentem muzycznym płyty, jest gitarzysta, wokalista (zespół Heroes Get Remembered) i producent Arkadiusz Grochowski. 

 

Michał Koterski, który debiutował jako aktor u swojego ojca w "Ajlawju" z 1999 roku, a niedawno zakończył pracę na planie "Gierka", pisze o albumie:

Teksty Taty jak zwykle na czasie , obnażają całą prawdę o nas i otaczającej nas rzeczywistości . Ta płyta na pewno was nie zawiedzie. Znajdziecie na niej słynną z 'Dnia Świra' Modlitwę Polaka.
Zobacz wideo Marcela Leszczak śpiewa z Miśkiem Koterskim

Oprócz nich na płycie będzie można usłyszeć także żonę Marka Koterskiego - aktorkę Małgorzatę Bogdańską, z którą tworzą Teatr w Walizce, modelkę Marcelę Leszczak, która prywatnie jest partnerką Michała Koterskiego (mają trzyletniego syna) oraz piosenkarkę, autorkę tekstów i skrzypaczkę Natalię Gadzinę. Teksty autorstwa Marka Koterskiego są wyśpiewane przez sześcioro wykonawców na tej płycie solo, w parach i wspólnie. Autorem okładki do albumu jest Andrzej Pągowski. 

"7 uczuć" - lista utworów:

 1. "7 uczuć"
 2. "Piosenka wielbłądzicy"
 3. "Jak wyrazić…"
 4. "Hau-hau! – Psia pieśń"
 5. "Bogaty obcy"
 6. "Jean-Baptista"
 7. "Grupa krwi"
 8. "Wy przeklęte dzieciary…"
 9. "Czwarty świat"
 10. "Modlitwa Polaka"
 11. "Jak to dobrze Polsko, że jesteś…"
 12. "Nie na naszym to było weselu"
 13. "Małgorzato…"
 14. "Ratunku, bo trzeźwieję!"
 15. "Opis obrazu"
Więcej o: