Lider Raz Dwa Trzy z kolegami nagrali "Pół płyty". Dzisiaj premiera albumu. Całego

Nowy album zespołu Adam Nowak i Akustyk Amigos zatytułowany "Pół płyty" to wynik współpracy wokalisty legendarnej grupy Raz, Dwa, Trzy z Karimem Martusewiczem oraz Jarosławem Trelińskim, Pawłem Dobrowolskim, Tomaszem Nowakiem, Mariuszem Mielczarkiem i Eldisem la Rosa.

Album promował singiel "Cokolwiek ujęte", do którego powstał wyjątkowy teledysk. Tekst do utworu doczekał się recenzji autorstwa wybitnego językoznawcy profesora Jerzego Bralczyka.  

 

Adam Nowak to gitarzysta, autor tekstów, wokalista i lider zespołu Raz Dwa Trzy, laureat dwóch złotych i pięciu platynowych płyt, a także siedmiu Fryderyków – m.in. w kategoriach „album roku”, „piosenka roku” i „autor roku”. W 2005 roku otrzymał nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego za całokształt twórczości. 

Autorski repertuar, na koncertach będą też utwory Grechuty, Młynarskiego, Herberta

Z grupą Adam Nowak i Akustyk Amigos wokalista wyrusza w nową muzyczną podróż zainspirowaną połączeniem doświadczeń i dokonań wytrawnych muzyków: Karima Martusewicza (Voo Voo) i Jarka Trelińskiego (Raz Dwa Trzy). Na linii zarówno artystycznego, jak i towarzyskiego porozumienia oraz z potrzeby grania niezależnie od macierzystych grup, powstał autorski projekt Adama Nowaka będący kwintesencją zamiłowania twórcy do akustycznych aranżacji i kameralnej oprawy koncertów na żywo.  

Koncerty zespołu Adam Nowak i Akustyk Amigos to bliskie spotkania z publicznością, pozbawione sztywnych ram i pełne improwizacji. Na płycie znalazł się całkowicie autorski repertuar, a na koncertach można się spodziewać również kompozycji wybitnych polskich autorów – Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego, czy Zbigniewa Herberta. - W czasie obostrzeń związanych z pandemią nagrany został (wraz z zaproszonymi gośćmi) materiał muzyczny zatytułowany "Pół płyty" zawierającej siedem utworów. Nagrywanie śladów muzycznych odbywało się zazwyczaj w domach i w studio Karima Martusewicza - dobrego ducha całego przedsięwzięcia - opowiada Nowak. 

Marek Koterski (trzeci z lewej) z rodzinąPremiera płyty "7 Uczuć". Z Markiem Koterskim śpiewają żona, syn i Marcela Leszczak

Album jest dostępny w sprzedaży na kulturalnysklep.pl, empik.com oraz we wszystkich salonach Empik.

Zobacz wideo POPkultura odc. 51. Nasz Pałac prezydencki nie jest szczególnie lotnym tematem na seriale. Co innego Biały Dom