Marek Niedźwiecki wraca na antenę. 1 listopada poprowadzi swoją legendarną audycję

- Muzyka jest ciszą, w której słychać muzykę - powiedział kiedyś Marek Niedźwiecki. Prezenter, który po odejściu z Trójki związał się z Radiem 357, 1 listopada o 19 po raz pierwszy od maja poprowadzi audycję. Będzie to "Muzyka ciszy".

Jak zapowiada Niedźwiecki, audycja to przedpremierowy program Radia 357, które na razie zbiera fundusze na start w serwisie Patronite. "Muzyki ciszy" będzie można posłuchać w Open FM. Mają w niej wybrzmieć utwory z lat 70., 80. i 90.

Na przestrzeni kilku lat (2013-2019) ukazało się sześć kompilacji z cyklu "Muzyka ciszy". Na antenie Polskiego Radia Niedźwiecki nazwał w ten sposób muzykę, która była puszczana zawsze wtedy, gdy działo się coś podniosłego, smutnego.

 Nie pamiętam, kiedy pierwszy raz użyłem na antenie tego tytułu. (...) Muzyka ciszy pierwszy raz się przydała po katastrofie w Lesie Kabackim. Tak musiało być... A potem pojawiała się na antenie jeszcze wiele razy. Najtrudniej było, kiedy odchodził Jan Paweł II.

Adam NowakLider Raz Dwa Trzy z kolegami nagrali "Pół płyty". Dzisiaj premiera albumu. Całego

Tak Marek Niedźwiecki wspominał tę audycję na swoim blogu w 2013 roku, przed wydaniem pierwszego albumu z serii. Wczoraj prezenter z kolei poinformował, że niedługo można się spodziewać kolejnej przygotowanej przez niego płyty z serii "Smooth Jazz Cafe":

Jutro zamykam zestaw SJCafe20. Premiera płyty na razie przewidziana na 20 listopada. Przełożona z września, więc i to może ulec zmianie. Już chyba nie ma nic pewnego. Poza tym, że jutro też jest dzień…

Radio 357, które zakłada spora grupa byłych dziennikarzy Programu Trzeciego Polskiego Radia, ma ruszyć od grudnia. W ekipie znaleźli się m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach, Piotr Kaczkowski, Tomasz Rożek, Michał Olszański i Kuba Strzyczkowski. "Jesteśmy zespołem radiowców, który Państwo doskonale znają. Od teraz mieszkamy pod (nowym) najlepszym radiowym adresem na świecie – w Radiu 357. Było kiedyś takie radio... i już go nie ma. Ale radio to ludzie, a nie budynek czy częstotliwość. GRAMY WIĘC DALEJ! Dla Państwa i z Państwem. Wiedzą Państwo, jakie radio chcemy robić, bo robiliśmy je przez lata. A teraz wreszcie będzie brzmiało tak, jak powinno, a nie tak, jak musiało" - pisali, ogłaszając start.

Marek NiedźwieckiJaką strukturę będzie miało Radio 357? "Nie ma jednowładztwa"

Marek Niedźwiecki odszedł z radiowej Trójki w połowie maja tego roku, po unieważnieniu notowania listy przebojów, którą wygrała piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika. "W związku z sytuacją, która zaistniała wokół piątkowego notowania LP3 oraz posądzeniem mnie o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji, którą prowadzę od ponad 35 lat, kończę współpracę z Programem III Polskiego Radia" - informował w oświadczeniu prezenter.

<<Reklama>> Książki Marka Niedźwiedzkiego dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Zobacz wideo Gdy Niedźwiecki zaczynał, uważał, że jest... za stary
Więcej o: