"To jest wolność, to jej miarka, czy druga strona zniesie bekę, sarkazm". Baranovski i Ten Typ Mes z klipem nakręconym podczas manifestacji

Baranovski i Ten Typ Mes kilka miesięcy temu zasiedli wspólnie na kanapie w programie Kuby Wojewódzkiego i po programie postanowili nagrać razem piosenkę. Tak powstał utwór "Wolność", do którego klip zrealizowany został na ulicach Warszawy 30 października podczas manifestacji w proteście przeciwko aktualnej władzy i próbom odbierania praw kobietom w Polsce.

Utwór powstał wiosną,  kiedy dopadł nas wszystkich lockdown. Później stawał się coraz bardziej aktualny, a szczególnie jest aktualny teraz.

Baranovski i Ten Typ Mes - zobacz teledysk do utworu "Wolność"

 

- Pewnego dnia obudziłem się w świecie, w którym nie mogłem wyjść na ulicę, nie mogłem spotkać się z ludźmi, których bliskość jest dla mnie codziennością. Wtedy dotarło do mnie, jak bardzo proza mojego życia uzależniona jest od wolności. Postanowiłem to opisać. Do pełni szczęścia potrzebowałem innej perspektywy, a zarazem wzmacniacza przekazu. Na myśl przychodziła mi jedna osoba: Ten Typ Mes. Jego błyskotliwa analiza rzeczywistości towarzyszy mi od lat i często inspiruje. Mes przyjął moje zaproszenie i pomógł mi stworzyć jeden z najważniejszych utworów w mojej dotychczasowej karierze - opowiada o "Wolności" Baranovski. - Zaproszenie Wojtka przyjąłem bez wahania, bo cenię samowystarczalnych singer- songwriterów - odpowiada Ten Typ Mes i dodaje:

Mam nadzieję, że udało nam się wspólnie wnieść do polskiego popu kilka nieczęstych obserwacji. Od palenia papierosów po religię – kochamy tytułową wolność i badamy jej granice. Piosenka powstała już kilka miesięcy temu, w dniu premiery mamy więc balans między pesymizmem tekstu a optymizmem, którym zarażają mnie ostatnio tłumy na ulicach.

Premierze singla towarzyszy wyjątkowy klip zrealizowany na ulicach Warszawy w piątek 30 października podczas największej, jak dotąd, manifestacji w proteście przeciwko aktualnej władzy i próbom odbierania praw kobietom. Autorką klipu jest nagradzana już za swoje realizacje młoda reżyserka Patrycja Polkowska.

"Wspominałem już, że zabiłem ojczyma?". Ten Typ Mes napisał powieść o współczesnych patologiach [FRAGMENT] >>

Więcej o: