Pezet inspiruje się Kayah w utworze "Nisko jest niebo". "Nie chciałbym już dostać bodźca do napisania takiej piosenki"

27 listopada ukaże się "Muzyka Współczesna Extended", specjalna edycja najnowszej płyty Pezeta. Jako zapowiedź wydawnictwa ukazał się teledysk do utworu "Nisko jest niebo", w którym Pezet i Auer wykorzystali sampel z piosenki Kayah & Royal Quartet "Wiosna przyjdzie i tak". Kayah odniosła się do tej wyjątkowej współpracy na Facebooku - i nie kryła wzruszenia.

"PEZET mnie wykorzystał!!! Tak brzmiałby nagłówek, gdybym była portalem plotkarskim..." - pisze na Facebooku Kayah i dodaje: "A że jestem zwykłą kompozytorką i autorką tekstów, która też śpiewa swoje utwory, to napiszę, że jest mi bardzo miło i jest to mega wzruszające, kiedy moja twórczość nie tylko trafia do czyjegoś serca, ale także do jego wrażliwości i kreatywności i sprawia, że na kanwie tego co kiedyś stworzyłam ja, powstaje coś nowego... coś pięknego... coś wzruszającego". Mowa o utworze "Nisko jest niebo", gdzie Pezet i Auer wpletli fragmenty piosenki "Wiosna i przyjdzie i tak", nagranej przez Kayah z towarzyszeniem Royal Quartet.

"Nisko jest niebo". Pezet i Kayah w utworze, który rozrywa serce

- Ten utwór Kayah i Royal Quartet, który samplujemy, to coś wybitnego, pięknego. Przyszedłem z nim do Auera i powiedziałem: "Zsampluj to, najwyżej nic z tego nie będzie, ale muszę napisać coś o takim ładunku emocjonalnym”. Dziękuję Kayah za możliwość użycia tego dzieła. Mimo że muzyka jest genialna, w pewnym sensie nigdy już nie chciałbym dostać bodźca do napisania tego rodzaju piosenki... – mówi Pezet. Autorami emocjonalnego klipu nagranego na taśmie 16 mm są Andiamo:

 

Najnowszy album rapera, "Muzyka Współczesna", osiągnął status podwójnej platyny. Jest to jak dotąd najwyższe wyróżnienie w dyskografii Pezeta. Artysta podziękuje teraz fanom poprzez "Muzykę Współczesną Extended", promowaną przez "Nisko jest niebo". Wydawnictwo ukaże się w kolekcjonerskim boksie w kształcie radia samochodowego. Na płycie znajdzie się aż pięć dodatkowych utworów, a wśród nich wcześniej opublikowana "Zonda" i "Nisko jest niebo".

Wszystkie nagrania powstały już po premierze podstawowej wersji albumu. Oprócz płyty CD w pudełku znajdzie się różowa kaseta magnetofonowa, magazyn "Magenta" oraz zapach samochodowy "bubble gum". Zestaw w limitowanym nakładzie dostępny będzie tylko w preorderze, nie będzie dystrybuowany w sklepach stacjonarnych. Preorder "Muzyki Współczesnej Extended” dostępny jest na stronie: www.pezet81.pl

Więcej o: