Przed 17 laty zaśpiewała tę piosenkę z Kasią Nosowską, teraz wkroczył Igor Herbut

Przed 17 laty "Kochana" zaśpiewana z Kasią Nosowską była zapisem przyjaźni kobiet. Teraz Renata Przemyk zaprosiła do duetu Igora Herbuta.

Nie tylko w trudnych chwilach chciałoby się mieć przy sobie kogoś bliskiego. Cudownie jest też mieć głos, z którym się dobrze współbrzmi. Przed laty "Kochaną" Przemyk zaśpiewała z Kasią Nosowską, a teraz to uczucie przyjaźni, zataczając koło, znalazło uzupełnienie w męskiej energii. Głos Igora dopisał nową niezwykle emocjonalną historię do tej piosenki.

Najpierw Katarzyna Nosowska, teraz Igor Herbut

Muzyka to dzieło Przemyk, za słowa odpowiadają Anna Saraniecka i Katarzyna Nosowska. "Kochana" to trzeci singiel promujący jubileuszowe wydawnictwo zatytułowane "Renata Przemyk i Mężczyźni". Teledysk wyreżyserowała Oliwia Marciniak.

 

We wrześniu tego roku został wydany najnowszy album Renaty Przemyk zawierający najbardziej znane, najciekawsze piosenki w specjalnie zaaranżowanych do tego projektu wersjach, w duetach z mężczyznami. To 13 piosenek na trzydziestolecie pracy artystycznej. Pierwszym singlem promującym album był utwór "Kłamiesz" nagrany z legendą polskiego hip hopu - Vieniem, a z końcem lipca poznaliśmy nową wersję piosenki "Nie mam żalu", zaśpiewaną w duecie z Arturem Andrusem.

Renata Przemyk w miłosnym duecie z Arturem Andrusem - zobacz teledysk >>

Ponadto z Renatą zaśpiewali: Adam Nowak, Artur Andrus, Buslav, Czesław Mozil, Damian Ukeje, Vienio, Grzegorz Turnau, John Porter, Leski, Marek Dyjak, Skubas, oraz Wojciech Waglewski. Wydawcą płyty jest Agora Muzyka. Producentem muzycznym krążka Tomek "Harry" Waldowski.

Zobacz wideo https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114526,25806118,klamiesz-renata-przemyk-i-vienio-prezentuja-teledysk.html

30 lat Renaty Przemyk 

Rok 2020 jest rokiem 30-lecia pracy artystycznej Renaty Przemyk. Świętowanie jubileuszu rozpoczął występ na festiwalu w Jarocinie w 2019 roku, gdzie w 1989 roku Renata z zespołem Ya Hozna występując na zaproszenie Armii, zdobyła serca słuchaczy i dostała w ten sposób "przepustkę" na alternatywną scenę. Po sukcesie na Studenckim Festiwalu Piosenki i "błogosławieństwie" jarocińskiej publiczności, Renata miała już swoje miejsce na polskiej scenie muzycznej.

W listopadzie 1990 roku, Renata rozpoczęła solową karierę z powodzeniem kontynuowaną do dziś. Po trzydziestu latach wspaniałą klamrę stanowił też występ na PolandRocku 2019, tworzonym od lat przez Jurka Owsiaka. Płyty w serwisach streamingowych można znaleźć tutaj.

Więcej o: