Anna Popek z audycją w Trójce. Została prowadzącą "Leniwe przedpołudnie"

Anna Popek została prowadzącą nowej niedzielnej audycji w Programie Trzeciego Polskiego Radia, która z założenia ma być skierowana do kobiet - podaje serwis Wirtualne media.

- To w założeniu czas prywatny, domowy, przeznaczony tylko dla nas i naszych najbliższych. Czas, kiedy możemy dłużej poleżeć w łóżku, poczytać, porozmawiać, poprzytulać się. Czas, kiedy można pozwolić sobie na przyjemność nicnierobienia poza sprawianiem sobie przyjemności - czytamy na stronie audycji "Leniwe popołudnie". Twórcy programu pytają na stronie z zapisem niedzielnej audycji:

W języku francuskim "leniwe przedpołudnie" to "faire la grasse matinée", czyli dosłownie "mieć tłusty poranek". Tymczasem słowo "tłuszcz" w ostatnich czasach niezbyt dobrze się kojarzy. Może jednak warto je zrehabilitować, przynajmniej trochę?
Zobacz wideo W "KRÓLU" są takie sceny z Michałem Żurawskim, że można się zawstydzić. Twardoch mówi, że to Szapiro idealny

Anna Popek od lat pracuje w TVP, w 2016 roku jej postawa wzbudziła kontrowersje

Anna Popek jest od lat związana z Telewizją Polską, prowadziła m.in. programy "Kawa czy herbata?", "Świat się kręci", "Dzień dobry, Polsko!" i "Pytanie na śniadanie". Prowadziła audycję Popek, kultura i gwiazdy na antenie Radia Plus i Vox FM, a także cykl Smaki zdrowia dla Programu I Polskiego Radia. W Trójce od lipca 2019 roku jest gospodynią krótkiej audycji "Program obyczajowy", w której mówi o zasadach savoir-vivre’u.

W 2016 przy okazji tzw. "czystek w TVP" (serii zwolnień po objęciu stanowiska prezesa Telewizji polskiej S.A przez Jacka Kurskiego) Anna Popek jako jedna z niewielu dziennikarzy stacji pojawiających się w najpopularniejszych programach utrzymała posadę, a nawet dostawała kolejne programy. Pozowała także razem z nowym prezesem na konferencji prasowej, co zostało odebrane przez wielu komentatorów jako brak lojności z niesłusznie zwolnionymi kolegami pracy. Atmosferę zaostrzyła dodatkowo postawa Popek, która usuwała nieprzychylne komentarze internautów zamieszczane na Facebooku. Dziennikarka odpierała zarzuty, mówiąc, że kolejne propozycje zawodowe mają związek jedynie z jej  wieloletnim doświadczeniem w telewizji i że nie rozumie krytyki.  

Anna Popek krytykuje Strajk Kobiet. "Wciągają nas w szalony taniec śmierci". Internauci oburzeni >>

Jej prawie godzinne "Leniwe przedpołudnie" znalazło miejsce w niedziele po serwisie informacyjnym o 11:00. Choć audycja zadebiutowała później niż inne, jest częścią jesiennej ramówki Trójki. Gdy pod koniec sierpnia nastąpiła budząca kontrowersje zmiana na stanowisku dyrektora Trójki (po zwolnieniu Kuby Strzyczkowskiego dyrektorem został Michał Narkiewicz-Jodko), prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska zapowiedziała zmiany. Rozgłośnia miała stać się radiem o profilu "muzyczno-kulturalnym".

Tymczasem, większość byłych pracowników Trójki znalazło swoje miejsce w internetowym Radiu Nowy Świat albo powstającym Radiu 357. W tym pierwszym usłyszeć można m.in. Wojciecha Manna, Jana Chojnackigo czy Marcina Kydryńskiego, z drugim związali się np. Marek Niedźwiecki, Tomasz Rożek i Michał Olszański, z którym Popek współprowadziła kiedyś "Pytanie na śniadanie".

Więcej o: