Jest drugi singiel z albumu "Męskie Granie 2020". To spełnienie marzeń Błażeja Króla

Na 4 grudnia zaplanowana jest wyczekiwana premiera albumu "Męskie Granie 2020". Płyta stanowi zapis jedynego tegorocznego koncertu, który odbył się w sierpniu w Żywcu. Właśnie pojawił się kolejny singiel z tego wydawnictwa - nowa i zaskakująca aranżacja utworu Czerwonych Gitar "Płoną góry, płoną lasy".

To była szczególna edycja Męskiego Grania, trasy sponsorowanej przez Żywca od 2010 roku. Z powodu pandemii odbył się tylko jeden koncert, bez udziału publiczności, za to transmitowany w internecie. Pomimo niesprzyjających okoliczności zarówno artyści, jak i organizatorzy stworzyli wyjątkowe widowisko, którego wierny zapis za kilka tygodni trafi w ręce słuchaczy. Po przebojowym "Świcie" przyszedł czas na kolejny muzyczny popis, który dla Darii Zawiałow był ulubionym momentem żywieckiej imprezy.

Zobacz wideo Męskie Granie 2020. Relacja z koncertu

"Płoną góry, płoną lasy" w wydaniu, jakiego jeszcze nie było. Zawiałow: Wgniotło mnie w fotel

Tegoroczni członkowie Męskie Granie Orkiestry - Błażej Król, Igor Walaszek i Daria Zawiałow - nie bali się odważnych i zaskakujących wyborów muzycznych. W ich repertuarze znalazły się między innymi takie hity, jak "Bananowy song" grupy Vox czy "Zanim zrozumiesz" Varius Manx. Było też miejsce dla legendarnych już utworów, jak "Korowód" Marka Grechuty i zespołu Anawa, "Boskie Buenos" Maanamu czy wydane właśnie jako singiel "Płoną góry, płoną lasy" Czerwonych Gitar. O tej kompozycji tak mówi Daria Zawiałow:

- Spełniłeś moje marzenie - powiedział Błażej do kierownika orkiestry Michała Kusha, tuż po wysłuchaniu wstępnego aranżu do "Płoną góry, płoną lasy". Mnie też wgniotło w fotel, umówmy się, to coś zupełnie innego niż jakże genialny oryginał. Jednak świeże spojrzenie, ten bollywoodzki klimat i to jak bardzo nasz Król i reszta składu się w tym odnaleźli - to wszystko sprawiło, że powstał jeden z najlepszych tegorocznych numerów w naszej setliście. To wspaniale, że tak ponadczasowy utwór, jakim niewątpliwie jest "Płoną góry, płoną lasy", doczekał się nowego życia i nowej interpretacji. Jestem dumna ze wszystkich, którzy maczali w tym palce! Muszę przyznać, że to był mój ulubiony moment koncertu tegorocznej MGO.

Na płycie Męskie Granie 2020 można usłyszeć również Kasię Nosowską z gościnnym udziałem Maty, Bass Astral x Igo, Darię Zawiałow z zespołem (z gościnnym udziałem Tomasza Organka) oraz Króla, któremu na scenie towarzyszył WaluśKraksaKryzys. Płyta ukaże się 4 grudnia w trzech formatach: CD, LP (w kolorach niebieskim, czerwonym i białym) oraz limitowanej kolekcjonerskiej kasety magnetofonowej. Tracklista wydawnictwa przedstawia się następująco:

1. Świt

2. Byłaś serca biciem

3. Prędko, prędzej

4. Nie stało się nic

5. Boskie Buenos

6. Uważaj na niego

7. Płoną góry, płoną lasy

8. Zanim zrozumiesz

9. W dobrą stronę

10. Korowód

11. Bananowy song

12. Nosowska - Nero (gościnnie Mata)

13. Nosowska - Goń

14. Bass Astral x Igo - Juno

15. Bass Astral x Igo - Druga pomoc (gościnnie Król)

16.. Król – Tuż przed północą (gościnnie WaluśKraksaKryzys)

17. Król - Te smaki i zapachy

18. Daria Zawiałow - Szarówka

19. Daria Zawiałow - Niemiłość (gościnnie Tomasz Organek)

Więcej o: