Pamiętacie zespół Lenny Valentino? Oni o was pamiętają. Artur Rojek i spółka po raz pierwszy w streamingu

Od premiery jedynego albumu grupy Lenny Valentino, "Uwaga! Jedzie tramwaj", w przyszłym roku minie 20 lat. Fani zespołu mają powody do radości, bo krążek nareszcie jest dostępny we wszystkich cyfrowych serwisach muzycznych. "Ta płyta jest dla mnie wciąż bardzo ważna i lubię wracać do tych wspomnień" - napisał na Facebooku frontman zespołu Artur Rojek.

Rok 1998. W Mysłowicach spotykają się Artur Rojek, gitarzysta i wokalista grupy Myslovitz oraz basista i wokalista Mietall Waluś. Dołączają do nich perkusista Wojciech Kuderski oraz gitarzysta Michał Koterba i w takim składzie powstaje grupa Lenny Valentino, która nagrywa swoje pierwsze demo. Rok po powstaniu grupę opuszcza Wojciech Kuderski, którego miejsce zajmuje Bartek Królikowski. W 2000 roku po odejściu ze składu Michała Koterby do Rojka i Walusia dołącza "desant z wybrzeża" – Maciek Cieślak, Jacek Lachowicz oraz Arek Kowalczyk z zespołu Ścianka. Połączone śląsko-pomorskie siły w studiu im. Adama Mickiewicza w Sopocie nagrywają jedną z najciekawszych płyt pierwszej dekady nowego stulecia.

Zobacz wideo Polecamy nasze ulubione płyty, które wpadną wam w ucho [Popkultura Extra]

Lenny Valentino wreszcie trafia do streamingu. "Uwaga! Jedzie tramwaj" ma niezwykły klimat

Premiera albumu "Uwaga! Jedzie tramwaj" wydanego nakładem wytwórni Sissy Records/BMG Poland miała miejsce jesienią 2001 roku. Na płycie znalazło się dziesięć utworów w tym singlowe "Chłopiec z plasteliny" oraz "Dom nauki wrażeń". Album został pozytywnie przyjęty przez fanów i media. Wysoko oceniane wydawnictwo zostało przez niektórych recenzentów okrzyknięte najlepiej zrealizowaną polską płytą. Muzycy zagrali trasę klubową po Polsce i... rozwiązali zespół. 

- Szukając tematów na tę płytę, cofnąłem się do okresu dzieciństwa, który dla mojego dorosłego życia wtedy - i myślę, że dla mojego dorosłego życia teraz i dla tego, co będzie w przyszłości - miał bardzo duże znaczenie - opowiada po latach Artur Rojek i dodaje, że "sytuacje, które opisuje na tej płycie, zdefiniowały go jako osobę". - Ta płyta jest trochę jak pamiętnik i w związku z tym mam wobec niej naprawdę szczególne uczucia - mówi artysta. 

 

Sony Music Polska zapowiada, że wejście "Uwaga! Jedzie tramwaj" na serwisy streamingowe to nie koniec niespodzianek dla fanów zespołu. Od teraz można zamówić wytłoczony w liczbie 500 egzemplarzy kolekcjonerski, numerowany album wydany na niebieskim, 180-gramowym winylu z dodatkowymi kawałkami. Wzbogacony o dwa utwory: "W-21" oraz "W-34" limitowany album winylowy "Uwaga! Jedzie tramwaj" również w tej formie będzie dostępny po raz pierwszy.

Więcej o: