Prof. Matyja o wpisie Edyty Górniak na temat koronawirusa: Świadczy o odrealnieniu tej pani

- Pseudofilozoficzne wywody ją po prostu ośmieszają. Myślenie ma przed panią Górniak ogromną przyszłość. Zacytuję Marka Twaina: "Lepiej milczeć i wydawać się głupim niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - powiedział prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, odnosząc się do najnowszego wpisu Edyty Górniak na temat epidemii koronawirusa.

Edyta Górniak w ciągu ostatnich tygodni jest bardziej znana ze swoich poglądów na temat koronawirusa niż ze swoich osiągnięć artystycznych. Piosenkarka stwierdziła m.in., że epidemii nie ma, a w szpitalach zamiast pacjentów leżą statyści. W nocy z czwartku na piątek (12-13 listopada) Górniak opublikowała na Facebooku kolejny wpis, do którego odniósł się prof. Andrzej Matyja.

Prof. Andrej Matyja: Może pani Górniak potrzebuje pomocy?

- Zapoznałem się z nim. Świadczy o odrealnieniu tej pani. A pseudofilozoficzne wywody ją po prostu ośmieszają. Może pani Górniak potrzebuje pomocy?  Myślenie ma przed panią Górniak ogromną przyszłość - powiedział cytowany przez portal Onet Matyja.

kadr ze zwiastuna 'Selena: The Series'Producent "Seleny" pozywa Netfliksa. Twierdzi, że ma wyłączne prawa do historii Quintanilli

- Zacytuję Marka Twaina: "Lepiej milczeć i wydawać się głupim niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości", a słowa pisarza kieruję do wszystkich, którzy wierzą w pseudonaukowe mity i teorie i je promują - dodał.

Prof. Matyja postanowił odnieść się do konkretnych cytatów z Edyty Górniak. W jednym z nich piosenkarka pyta: "I jak ten miłościwy Bóg ma ratować Człowieka, jeśli nie jest wart ocalenia?". - Uważam, że Pan Bóg dał jeszcze człowiekowi rozum, by mógł się nim posługiwać i dzięki temu świat w swoim rozwoju nie pozostał w epoce starożytności, czy średniowiecza. To dzięki rozumowi mamy taki, a nie inny postęp w medycynie - odpowiedział Matyja.

Britain DeppPowstała petycja, żeby usunąć Amber Heard z obsady "Aquamana 2". Powód? Johnny Depp

Prof. Andrej Matyja: Koronasceptycy powinni być karani

To nie pierwszy raz, kiedy prof. Andrzej Matyja odnosi się do kontrowersyjnych słów Edyty Górniak. Kilka dni wcześniej prezes Naczelnej Izby Lekarskiej powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską, że wystąpił do ministra zdrowia i organów ścigania o to, aby z urzędu karać osoby, które wypowiadają tak nieodpowiedzialne sądy. - Chciałbym leczyć statystów, ale zapraszam panią Edytę. Otrzyma taki strój, jak my wszyscy, by uniknąć zarażenia i wtedy myślę, że zmieniłaby zdanie. Zapraszam na oddział - dodał.

Krytycznie do słów Górniak odniósł się również Marek Posobkiewicz, były szef sanepidu, który z powodu zakażenia koronawirusem przebywa w warszawskim szpitalu MSWiA. Powiedział, że nie życzy Edycie Górniak, aby samodzielnie musiała zweryfikować słowa o statystach w szpitalach, a samą pandemię koronawirusa określa "ogromną falą tsunami, która przelewa się przez Polskę".

"Pozdrawiam serdecznie ze szpitala Panią Edytę Górniak - "Statysta" Don Gisu. Ps. Nie życzę Pani, żeby musiała Pani zweryfikować swoje zdanie jako "statystka". Nie jest to przyjemne i niestety nie wszyscy "statyści" wychodzą na własnych nogach ze szpitala..." - napisał Posobkiewicz na Facebooku.

Zobacz wideo Prezes Lux Med o pomocy publicznej służbie zdrowia
Więcej o: