Premiera nie tylko dla fanów Pearl Jam. Eddie Vedder nagrał utwór, by wspomóc chorych na EB

Jill i Eddie Vedder wspólnie z innymi gwiazdami stworzyli projekt "Venture Into Cures" - wirtualne wydarzenie organizowane przez EB Research Partnership (EBRP), organizację pomagającą chorującym na pęcherzowe oddzielanie się naskórka (w skrócie EB) oraz ich rodzinom i bliskim. By wesprzeć akcję, Eddie Vedder wydał nowy solowy utwór "Matter Of Time".

Eddie Vedder w ramach "Venture Into Cures" zaprezentował nie tylko premierowy utwór "Matter of Time", lecz również nową wersję "Say Hi". Oba są dostępne w serwisach cyfrowych. Premiera odbyła się w trakcie streamu, na którym pojawili się goście specjalni – gwiazdy takie jak m.in. Judd Apatow, Bradley Cooper, Laura Dern, Billie Eilish, Chris Hemsworth i Renée Zellweger. Muzycy, którzy zaprezentowali się podczas wydarzenia, to Jon Batiste, Alessia Cara, Andra Day, Glen Hansard, Adam Levine, Keb’ Mo’, Lukas, Micah i Willie Nelson oraz Eddie Vedder.

Zobacz wideo Polecamy nasze ulubione płyty, które wpadną wam w ucho [Popkultura Extra]

Eddie i Jill Vedder wspierają chorych na EB

– Ed i ja jesteśmy niezwykle wdzięczni wszystkim, którzy pomogli nam stworzyć "Venture Into Cures". Każdego dnia dzieci z EB i ich rodziny muszą mierzyć się z ogromnymi wyzwaniami. To wydarzenie daje możliwość spojrzenia na ich świat. Misją EBRP jest znalezienie leku na EB, a dzięki takiemu spotkaniu znajdziemy się krok bliżej od zamienienia tej misji w rzeczywistość – mówi Jill Vedder, współzałożycielka EBRP. Piosenki "Matter of Time" możecie posłuchać poniżej:

 

EB to zagrażająca życiu genetyczna choroba, na którą cierpi około 500 tys. osób na świecie. Chorzy nazywani są dziećmi-motylami, ponieważ ich skóra jest tak wrażliwa jak skrzydła motyla. Dzieci z EB doświadczają niesamowitego bólu oraz otwartych ran na skórze i wewnątrz ciała. Na razie nie istnieje lekarstwo na EB, a działania EBRP mają na celu nie tylko wynalezieniu skutecznej walki z tą chorobą, ale także wspieranie terapii innych podobnych, rzadkich schorzeń. O zmaganiach z EB opowiada m.in. wydany pod koniec października dokument "Efekt motylka", przedstawiający walkę o życie i zdrowie Zuzi Machety.

'Efekt motylka' - fotosy"Efekt motylka". Film o chorej Zuzi rozrywa serce, ale i przywraca wiarę w ludzi

Więcej o: