Dawid Podsiadło, Agnieszka Grochowska i Kondraccy - co ich łączy? Na pewno "Jednorożec z Kairu"

W 2015 roku Kacper rzucił Bogdanowi wyzwanie: "Wymyślmy nowy gatunek muzyczny". Ojciec nie zbagatelizował pragnień syna i tak rozpoczęli żmudny proces poszukiwań i niezliczonych improwizacji. Kilka lat później przekonujemy się, że ten absurdalny pomysł stał się faktem. Kondraccy stworzyli muzykę wyłącznie z dźwięków zwierząt i ludzi. Do sieci trafił właśnie ich pierwszy singiel, zatytułowany "Jednorożec z Kairu".

Utwór pochodzi z płyty „Życie Roju”, nagranej bez użycia instrumentów muzycznych! Kondraccy do zarejestrowania warstwy instrumentalnej wykorzystali wyłącznie dźwięki zwierząt, a do tego unikalnego instrumentarium dograli swoje wokale. Przez cztery lata powstało około 45 piosenek, z czego dziewięć znajdzie się na płycie. Są wśród nich utwory skomponowane w całości z odgłosów jednego gatunku zwierząt - tak jest w przypadku singla "Jednorożec z Kairu", w którym rolę instrumentów muzycznych pełnią… owady.

Zobacz wideo Którzy artyści uniknęli cenzury, a którzy spotkali się z jej nadgorliwością?

"Jednorożec z Kairu". Kondraccy kochają naturę tak bardzo, że na niej grają

Mimo że w "Jednorożcu" nie ma w nim nic oprócz dźwięków owadów i wokali Kacpra i Bogdana, ma pełne, wręcz majestatyczne brzmienie i energię.  Tekst opowiada o niezwykle aktualnym i niełatwym dzisiaj dylemacie: czy poświęcać swoje życie pracy, której się nie lubi? Czy wierzyć w proste recepty i obietnice polityków, czy też innych pseudo autorytetów? Czy raczej iść swoją drogą? Na podstawie pomysłu Kondrackich powstał zwariowany teledysk do "Jednorożca", w którym udział wzięli wyjątkowi goście: roztańczona Agnieszka Grochowska i stojący w kolejce Dawid Podsiadło. 

 

Album "Z?ycie Roju" Bogdana i Kacpra Kondrackich zdecydowanie wykracza poza ramy płyty z muzyka?. Trudno jednoznacznie stwierdzic?, czym jest. Płyta, projekt, performance? Kaz?de z tych okres?len? wydaje sie? adekwatne, a jednak niewystarczające. Album ukaże się 22 stycznia 2021 roku w wyniku współpracy 2trackrecords (wytwórni założonej przez Bogdana Kondrackiego i Sławka Mroczka) z Agora S.A.

Więcej o: