Posłuchaj nieznanego utworu Roxette. Zapowiada płytę-hołd dla Marie Fredriksson

"Piece Of Cake" jest razem z "Let Your Heart Dance With Me" jednym z ostatnich nagrań, jakie kiedykolwiek zarejestrował zespół Roxette. Jeszcze w tym roku ukaże się album kompilacyjny, który ma być hołdem dla zmarłej w grudniu zeszłego roku Marie Fredriksson.

"To Roxette w najlepszym, zabawnym nastroju, prawdziwie lśniąca popowa piosenka z fantastycznym wokalem Marie" - zapowiada utwór Per Gessle. I dodaje:

Myślę, że 'Piece Of Cake' to ostatnia piosenka nagrana przez Roxette. Album 'Good Karma' powstawał w nieskończoność, a pod koniec wszyscy byli dość wyczerpani, więc tak naprawdę nigdy nie udało nam się dokończyć tej płyty. Ale słuchając go na świeżo po latach, zdałem sobie sprawę, że wszystkie utwory tam są - po prostu potrzebowałem dobrej postprodukcji.
 

Nowa płyta Roxette 11 grudnia

Miks to dzieło Ronny'ego Lahti, który - jak podkreśla Gessle - ma genialne ucho. Premiera płyty, którą zapowiada piosenka zatytułowana "Bag of Trix", zaplanowana jest na 11 grudnia. Znajdzie się na niej aż 47 utworów, w tym 28 wcześniej niepublikowanych.

Marie Fredriksson zmarła rano 9 grudnia 2019 roku w swoim domu. Wokalistka w 2002 roku przewróciła się w łazience i uderzyła w głowę. Podczas badań lekarze wykryli u niej guza mózgu. Rokowania nie były najlepsze, a lekarze dawali wokalistce zaledwie parę miesięcy życia. Dzięki intensywnej kuracji Marie pokonała chorobę, jednak okazało się, doszło do trwałego uszkodzenia mózgu. Piosenkarka straciła umiejętność czytania i liczenia, a dodatkowo też częściowo utraciła wzrok w jednym oku. 

Po tych wydarzeniach pojawiła się publicznie dopiero w 2003 roku. Razem z Perem Gessle odebrała Królewski Medal z Niebieską Wstęgą z rąk króla Szwecji Karola Gustawa XVI. Mimo choroby wróciła do grania w 2009 roku. W latach 2010-2016 zespół Roxette odbył kilka tras koncertowych na całym świecie, a Marie Fredriksson w 2013 roku wypuściła na rynek swój solowy album "Now". W 2016 roku lekarze odradzili jej jednak dalsze występowanie na scenie. 

Zobacz wideo Harry'ego Pottera nikt nam nie zabierze, ale J.K. Rowling internet ktoś mógłby [Popkultura]
Więcej o: